DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de Kur’an Bülbülleri Yetişiyor

IHA
25.02.2015 - 14:29Son Güncelleme :

FOTO: DÜZCE MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI HAFIZ HASAN ERKEK KUR’AN KURSU KUR’AN BÜLBÜLLERİ YETİŞTİRİYOR.

IHA

Düzce Müftülüğüne bağlı Hafız Hasan Erkek Kur’an Kursu Kur’an bülbülleri yetiştiriyor.
2009 -2010 Eğitim-Öğretim yılında 12 öğrenci ile eğitime başlayan ve bugün 70 öğrencinin hafızlık yaptığı ve 10 öğrencinin de hafızlığa hazırlık sınıfında okuduğu Hafız Hasan Kur’an Kursu’nda eğitim faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor.
Hafız Hasan Kur’an Kursunu ziyaret ederek incelemelerde bulunan İl Müftüsü Selami Emen, Hafız Hasan Kur’an Kursunun hafızlık geleneğinin nesilden nesile aktarılmasında önemli görevler üstlendiğini belirtti. Emen, “Hafızlık, ülkemizin de içinde bulunduğu kutlu İslam coğrafyasında daima önemsenmiş, hafızlara her zaman büyük bir kıymet verilmiştir. Efendimizin ‘Ümmetimin en şereflileri Kur’an’ı ezberleyenlerdir’ hadisinin müjdesine mazhar olmak, başlı başına hafızlığın mükafatıdır. Bu söze muhatap olmak için hafız olunur. Zira hafızlık, vahyi muhafaza etmek ve satırdan satıra damıtmaktır. Hafızlığın mükafatı cennette ‘Cemalullah’la şereflenmektir. Hafızlar, mukaddes kitabı sadece dillerinde değil, gönüllerinde de taşırlar. Onların fikri de, zikri de, şükrü de Kur’an’dır. Ahdine sadık kalandır onlar. Kur’an’ın rahmani ikliminde felaha ve salaha erenlerdir” dedi.
6 YILDA 130 HAFIZ YETİŞTİ
Bir hafızın ortalama 1 ile 3 yıl arasında yetiştiğine de değinen Emen; “Hafız Hasan Kur’an Kursunda 6 yılda 130 hafız yetiştirildi. Ayrıca her yıl yeni başarılara imza atarak Dünya çapında Hafızlık yarışmalarında dereceler elde edildi. Bu büyük bir başarıdır. Mezun olan öğrencilerimiz, Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere devletimizin birçok kademesinde görev almaktadır. Bu hizmetin yürümesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Kur’an bülbüllerinin sayısı artarsa, ilim adamları Kur’an etrafında çoğalırsa geleceğimiz mutlu ve huzurlu olacaktır” dedi.
Konuşmasının sonunda genç hafız adaylarını da tebrik eden Emen, “Rehberimiz Kur’an, gururumuz sizlersiniz. Hafızlık iki büyük mesuliyet ister. Birincisi, okuduğunuzu anlayacaksınız. İkincisi ise, zihninizde ve kalbinizde taşıdığınız Kur’an’a aykırı bir söz ve davranış sizden sadır olmayacak. En zoru budur. Allah buna müdrik bir hayat yaşamayı size nasip etsin. Milletimizin kalbinden Kur’an sevgisini eksik etmesin” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de Kur’an Bülbülleri Yetişiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de Kur’an Bülbülleri Yetişiyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı