DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:34Son Güncelleme :

DÜZCE'DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI.

IHA

Düzce’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Düzce’de törenler ilk olarak Vali Ali Fidan’ın tebrikleri kabulü ile başladı. Ardından Anıtpark’ta gerçekleştirilen törene geçildi. Törende ilk olarak Vali Ali Fidan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Bilal Güvenir ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş halkın bayramını kutladı.
Ardından günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yapıldı. Vali Ali Fidan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Bilal Güvenir ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi.
Törende bir konuşma yapan Vali Ali Fidan, “Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’imizin 92. Yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir.
Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği Cumhuriyet; ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir. İnsan haklarından adalete, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar her alanda demokratik, hukukun üstünlüğüne dayanan ve sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş bir Türkiye demektir. Altyapıdan sanayiye, tarımdan hizmet sektörüne, ulaşımdan iletişime kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirerek, halkının refah seviyesini yükseltmiş bir Türkiye demektir. Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecek, benimsediği çağdaş ve evrensel değerleri kararlılıkla koruyarak gelişmiş ülkeler arasında hak ettiği yeri alacaktır. Bu yolda en büyük güvencemiz Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği Türk gençliğidir. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir. Cumhuriyetimizin 92. gurur yılını kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı Düzce’mizin ve siz Düzceliler başta olmak üzere bütün Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum” dedi.
Vali Ali Fidan’ın konuşmasının ardından öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile kortej geçişi yaptı. Askeri geçiş ve polis ve jandarma araçlarının geçişinin ardından tören sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı