DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de Çeltik Hasadı Devam Ediyor

IHA
13.10.2015 - 14:26Son Güncelleme :

ÇELTİK HASADI DEVAM EDİYOR.

IHA

Düzce tarımı için ayrı bir öneme sahip olan çeltik yetiştiriciliğinde Eylül ayının üçüncü haftası başlayan hasat devam ediyor.
Konuralp Bölgesi’ndeki çeltik alanlarında Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ ile birlikte incelemelerde bulunan Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada çeltik üretiminde hasadın ve kurutmanın çok önemli olduğunu söyledi. Üreticilerin hasat sonrası ürünlerini uygun ortamlarda kurutmalarını, bölgede bir çeltik fabrikasının da faaliyete geçtiğini belirten İl Müdürü Kabaoğlu, “Fabrikanın faaliyete geçecek olması üreticilerimizi oldukça memnun etti. Hasat boyunca teknik ekiplerimizce biçerdöver kontrolleri yapılarak gerekli tedbirler alındı. İl genelinde yaklaşık 2 bin 500 dekar alanda üretimi yapılan çeltikten, üreticilerimizin yaklaşık Bin 900 ton civarında ürün alacaklarını tahmin ediyoruz” dedi.
İl Müdürü Kabaoğlu, daha sonra Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ ile birlikte yeni faaliyete başlayan çeltik fabrikasına geçerek yetkililerden bilgi aldılar.
İl Müdürü Harun Kabaoğlu, çiftçilerin maliyetlerini azaltmak amacıyla her yıl İl özel İdare destekli tohum dağıtımı yaptıklarını, yetişen çeltiğin kendine has tat ve kalitesiyle Konuralp pirinci markasıyla satışının yapıldığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de Çeltik Hasadı Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de Çeltik Hasadı Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı