DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de Çapraz Denetim

IHA
27.08.2015 - 12:39Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DÜZCE

IHA

Düzce Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Hazır Ambalajlı Mamullerin Ağırlık ve Hacim Esasına Göre Net Miktar Tespitine Dair Yönetmelik çerçevesinde, il genelinde hazır ambalajlı mamullerin çapraz denetimi yapıldı.
Hazır ambalajlı ürünlerde tüketici hakkının korunması, haksız rekabetin önlenmesi ve üretimde kalite standardının yükseltilmesi amacıyla Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde, diğer illerden temin edilen personel ve araçlarla 4 gün boyunca 33 firma denetlendi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’nden yapılan Hazır Ambalajlı Mamul Üretimi yapan işyerlerinde yapılan denetimlerde Hazır Ambalajlı Mamullerin kilogram veya gram, litre, santilitre veya mililitre cinsinden ifade edilen nominal dolum miktarlarının yazı büyüklüğünü gösteren etiket bilgileri denetlenirken, ambalaj üzerindeki yazı ve işaretler açısından denetimlerin yapıldığı belirtildi.
Denetimler sonucu 33 firmadan bir firmaya “Nominal miktar kontrolüne ilişkin aykırılık” nedeniyle tutanak tutularak, idari para cezası uygulandı. 10 adet firmaya da üretimi yapılan ürünlerin, ambalajı üzerindeki gramajla ilgili nominal dolum miktarlarını gösteren yazı şekli ve yazı yüksekliği ile ilgili etiket bilgilerinin ilgili yönetmeliğe uygun olmadığından dolayı aykırılık tutanağı ve düzeltilebilir faaliyet planını sunmak üzere tutanak düzenlendiği, bu aykırılığın giderilmesi için süre verildiği verilen bu süre içerisinde aykırılığın giderilmemesi durumunda idari yaptırım uygulanacağı ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de Çapraz Denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de Çapraz Denetim haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı