« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duyunca şok oldum

Alman kaleci Robert Enke intihar ederek başta ülkesinde olmak üzere düm dünyada sporseverleri üzerken, Fenerbahçe'den eski takım arkadaşı Ali Güneş Radyospor'a konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
 Özgür Sancar'la Haber Özel programında açıklamalar yapan Ali Güneş, "Enke'nin intihar haberini görünce şok oldum." dedi.

Haberi dün akşam öğrendiğini söyleyen Ali Güneş, "Küçük bir çocuğu varmış ve o ölünce bunalıma girmiş. Duyduğum kadarıyla intihar etmiş. Duyduğumda şok oldum. Çünkü çok az bir süre de olsa Fenerbahçe'de aynı dönem oynadık. Burada olduğu sürece ben onla çok fazla ilgilenmiştim. İçine kapanık bir insandı zaten. Kendi derdini çok fazla anlatmayan, ancak çok sempatik bir çocuktu. Duyduğumda şok oldum. Hala da inanamadım." dedi. 

Gözönünde olan insanların üzerinde her zaman bir baskı oluştuğunu ve büyük psikolojik problemlerin olabildiğini vurgulayan Ali Güneş, "Enke çok içine kapanık bir insandı. Ama büyük takımlardaki baskılar insanı çok fazla yıpratıyor. Sonra bu psikolojinin altından kalkınamıyor. Daha önce Barcelona'da oynayan bir futbolcuya da aynı olmuştu. Yoğun ilgiden sonra çok fazla ilginin olmamasından dolayı bunalıma girip kendini öldürmüştü. Bu meslekte olan insanların psikolojik olarak kuvvetli olması ve iyi bir arkadaş ortamı olması lazım. Aksi halde bu tarz olaylar olabiliyor." şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz