Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Duygusal maç

<B>F.BAHÇE'</B>nin Samsun kazasıyla renklenen ligin zirvesinde Akçaabat Sebat maçı çok önem kazanmıştı Trabzonspor için...

İşin doğrusu, kolay gözüken zor bir maçtı. Çünkü, işin içinde kardeş duygusallığı olabildiğince çoktu.

İlk 45 dakikada etkin gözüken Trabzonspor, cesur olabildiği anlarda kontratak bulan Sebatspor'du. Ali ve Orhan Kaynak ile iki önemli şans yakaladılar ama sonuç alamadılar.

İkinci yarı ile birlikte sadece golü düşünen ve kazanmayı kafasına koyan bordo mavililer, Petkoviç, D'Haene ve Tolga dışında tüm oyuncuları ile rakip alanda oynadı. İlginçtir, 63. dakikada kornerin getirdiği karambolde golü atan savunmanın en gerisinde oynayan D'Haene oldu.

Miroslaw iyi kumaş

Trabzonspor'un yeni transferi Miroslaw belli ki iyi kumaş. Ancak, ondan takım elbise mi olur, yoksa sadece ceket mi bilinmez. Trabzon'a katkı sağlar, gol atar, attırır. İyi de topa basıyor. Sadece arkadaşlarına alışması gerek. Dünkü karşılaşmanın en iyi oyuncusu, Şenol Güneş'le sahadaki yeri değişen Koreli Lee idi. Her tarafa bastı, iyi savundu, son dakikalarda şahane bir de vole attı. Ama kaleci Hakan, Lee'nin golüne izin vermedi.

Trabzon, zirve yolunda çok önemli bir galibiyet daha aldı. Belki Güneş'le oynadıkları üç maça göre çok değillerdi ama, önemli olan Akçaabat'ta kazanabilmekti. Bunu başardılar.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI