« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duygun Yarsuvat'tan 50 milyon dolar için yeni açıklama

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, gündeme damga vuran 'Fethullah Gülen grubu Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi' iddiası için, "Duydum" açıklamasını yaptı. Fenerbahçe Başkanı'nın yanlış mahkemede yargılandığı görüşünü yineleyen Yarsuvat, "Aziz Yıldırım hala tehlike altında" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Fethullah Gülen grubunun Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği iddiasıyla gündeme damga vuran Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.
Şike davasında Yıldırım'ın yanlış mahkemede yargılandığı görüşünü tekrarlayan Yarsuvat, şunları söyledi:

Duygun Yarsuvattan 50 milyon dolar için yeni açıklama 3 TEMMUZ'UN 50 MİLYON DOLARLIK SIRRI

"Ben başkandan önce ceza hukuçusuyum aynı zamanda savunma avukatlığı görevini yürütüyorum. Benim için önemli olan hukuktur. Şike davasına gelince... O zaman dedim ki; Aziz Yıldırım'ın özel yetkili ağır mahkemesinde yanlıştır. Siz de açın kitaplarınızı bakın, hocalarınıza sorun. Bir kişinin Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması için silahlı suç örgütü olması gerekir. Bu davada silah yoktur. Ben bu davanın herhangi bir noktasında da görev almadım. Sadece söylediğim husus, bunların Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri'nde yargılanmaları yanlıştır. Şike yapılmış, yapılmamış o beni ilgilendirmez. Ben bunu söyledim.

"SİZ TÜRKİYE'DE YAŞAMIYOR MUSUNUZ?"
50 milyon dolar meselesine gelince... Benim duyduğum; herkesten bir miktar talep edilmiş, onu vermediği için böyle bir dava açılmış. Ertuğrul Özkök bey bundan epey önce böyle bir konuya temas etmişti. Seversiniz sevmezsiniz. Onu da tekzip ettiler."

Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen panelde konuşan Duygun Yarsuvat, bir öğrencinin, "Fethullah Gülen'in Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği iddiasını ilk kez sizden duyuyoruz" sözleri üzerine, "Siz Türkiye'de yaşamıyor musunuz?" dedi.

Duygun Yarsuvattan 50 milyon dolar için yeni açıklama AZİZ YILDIRIM: BENDEN BÖYLE BİR ŞEY DUYDUNUZ MU?

"AZİZ YILDIRIM HALA TEHLİKE ALTINDA"
Yarsuvat toplantının ardından, 50 milyon dolar iddiasıyla ilgili soru üzerine, "Aziz Yıldırım bunları yalanlayabilir çünkü hala tehlike altında. Davası sürüyor" ifadesini kullandı.


İlişkili Haberler