« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duygun Yarsuvat'ın '50 milyon dolarlık' iddiası için suç duyurusu

Fenerbahçe Kulübü taraftarı Saadettin Sakızcı, Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın "Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi. Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı" şeklindeki sözleri nedeniyle Paralel Yapı hakkında suç duyurusunda bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bir turizm firmasında genel müdür olarak çalışan, 52 yaşında, evli ve 2 çocuk babası olan Sakızcı, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunduktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz'a ifade verdi.

Duygun Yarsuvatın 50 milyon dolarlık iddiası için suç duyurusu 3 TEMMUZ'UN 50 MİLYON DOLARLIK SIRRI

"YARSUVAT SÖZÜNE GÜVENİLEN BİR HUKUKÇU"
İfadesinde, sarı lacivertli kulübe, "1 milyon üye kampanyası" çerçevesinde üye olduğunu aktaran Sakızcı, Yarsuvat'ın sözüne güvenilen bir hukukçu olduğunu belirterek, "Fenerbahçe Kulübü'ne maddi delillere aykırı operasyon yapıldığını düşünmekteyim. Bir vatandaş olarak ihbar ve şikayet hakkımı kullanmak üzere Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat ettim" ifadelerini kullandı.

Duygun Yarsuvatın 50 milyon dolarlık iddiası için suç duyurusu AZİZ YILDIRIM: BENDEN BÖYLE BİR ŞEY DUYDUNUZ MU?

"O SÖZLERİ OGÜN ALTIPARMAK DA SÖYLEDİ"
Sakızcı, ifadesinde, eski milli futbolcu ve spor yazarı Ogün Altıparmak'ın da 3 Temmuz Operasyonu'nun başladığı günlerde, "Hizmet Hareketi, Fenerbahçe Kulübü'nden 50 milyon dolar haraç istemiştir. Verilmeyince bu operasyon yapılmıştır" dediğini iddia etti.

Saadettin Sakızcı, Türk futbolunun bu döneminin aydınlatılmasını istediklerini ifade ederek, bu konuda elinde bilgi ve belge olan herkesin Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etmesi gerektiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz