« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duygun Yarsuvat: Fetullah Gülen'i ABD çağırdı

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, CNN Türk'te gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Daha önce Şike Davası ile ilgili olarak ortaya attığı '50 milyon Dolar' iddası ile ses getiren Yarsuvat, bu kez daha net cümlelerle daha vurucu açıklamalar yaptı. Şike ve Balyoz gibi davaların 'cemaatci polisler' tarafından yapılan komplolar olduğunu ve buradaki amacın ise 'orduyu ortadan kaldırmak' olduğunu iddia eden Yarsuvat çok tartışılacak bir iddia daha ortaya attı: Gülen'i zaten oraya ABD çağırdı...

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Duygun Yarsuvat'ın CNN Türk'te yayınlanan, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu Keyfi programında yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;"BU KOMPLOYU YAPAN KİM? CEMAATCİ POLİSLER"
('50 milyon Dolar' iddiası ile ilgili soruya cevabında) Açın bakın medayaya, Aziz Yıldırım olsun diğer Fenerbahçeliler olsun hep söyledi bunu; 'bunu yapanlar cemaattir'şeklinde beyanatlerı var. Demek ki Aziz Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi.

Duygun Yarsuvat: Fetullah Güleni ABD çağırdı Fethullah Gülen'in avukatı: Duygun Yarsuvat'ı dava edeceğizBu komployu yapan kim? Cemaatci polisler. Cemaatci polisler sadece Aziz Yıldırım'a da yapmadı bu komployu. Balyoz Davası gibi bir dava yarattılar. Sahte deliller üreterek, kendi bilirkişileri vasıtasıyla insanlar yargılandı. 265 kişi bu davada yargılandı ve çoğu üst rütbeli subaylardı.


"AMAÇLARI ORDUYU ORTADAN KALDIRMAKTI"
Cemaatin hedefi orduyu ortadan kaldırmak, nitekim başarılı da oldu. Bütün baş olanları, kıymetli olanları ortadan kaldırdı, sildi. Fethullah Gülen'in ABD'ye kaçtığı tarihe bakın, niye kaçtı? Yargılanıyordu ve son karar verilecekti. Verilmeden önce kaçtı.

Gülen'in amacının dini esaslara göre kurulmuş bir devlet yapısı olduğunu düşünüyorum. Yanılabilirim. 1971 senesinde yaptığı bir açıklamada 'altın nesil yetiştireceğiz' demiştir. Yurt içindeki okullar, evler yurtlar... Kendisine güvenen bir gençlik yaratmıştır. Bu gençlik bugün idari mekanizmada belli mevkilere yerleştrilmiştir. Mülkiye, askeriye ve yargıya adam yetiştirmek istemişlerdir. Askeriye konusunda fazla başarılı olamamışlardır ama yine de vardır.

Duygun Yarsuvat: Fetullah Güleni ABD çağırdı

3 TEMMUZ'IN 50 MİLYON DOLAR'LIK SIRRI

AZİZ YILDIRIM: BENDEN BÖYLE BİR ŞEY DUYDUNUZ MU?

YARSUVAT'TAN 50 MİLYON DOLAR İÇİN YENİ İDDİA


HÜKÜMETİN ATTIĞI ADIMLAR

Hükümetin bu konuda attığı adımlar haklı mı haksız mı beni alakadar etmez. Ben bir durum tespiti yapıyorum.


"GÜLEN'İ ABD ÇAĞIRDI"
İade edilmesi için bir dava açılmış olması ve verilen mahkeme kararının ABD makamlarına gönderilmesi, ondan sonra da iade istenmesi söz konusudur. Ancak siyasi amaçlı iade gerçekleşmez. Eğer bu bir siyasi davaysa, iade edilmeyecek demektir. Bunun için Cumhurbaşkanımız 'deport edilsin' diyor. Ben bu ihtimali hiç görmüyorum. Zaten onu oraya çağıran ABD'dir. Yoksa durup dururken niye gitti."


FUTBOL TAKIMININ YENİ CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NA YAPTIĞI ZİYARET
Galatasaray bir siyasi kuruluş değil. Cumhurbaşkanı davet ederse Galatasaray gider. Cumhurbaşkanı beni de çağırsa ben de giderim. O gün telefonlarım kapalı olduğu için bana ulaşamamışlar, Abdürrahim Albayrak da takımı götürmüş. Bana ulaştıklarında saat 11:00'dı ve benim artık oraya ulaşmam mümkün değildi. Ayrıca insanları da aslanların öününe atmanın manası yok, cumhurbaşkanı çağırdıysa gidilir.

Bu ziyaret sonrasında 'bazı kapıların bize açıldığı, kolaylık çağrıldığı vs' iddialar gerçeği yansıtmıyor. Zaten bizim Bakanlığımızla bir sorunumuz yoktu ki...


"PASSOLİG UYGULAMASI KALDIRILMALI"
Bakın bu uygulama yapılmadan önce statlarımız doluyordu. Geçtiğimiz gün Eskişehir'de oynadığımız karşılaşmaya bakın. Burada bu uygulama yoktu ve tribünler tıklım tıklım doluydu. Passolig kaldırılmalı.


"ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ YÜZDE 33"
Şampiyonluk şansımızı yüzde 33 olarak görüyorum...


"G.SARAY TARİHİNİN EN BAŞARILI BAŞKANI SÜREN"
Bana sorarsanız Galatasaray tarihinin en başarılı başkanı Faruk Süren'dir. Galatasaray'ı en üst seviyeye taşıyan, vizyonu geniş bir insandır. Tutucu Galatasaraylıların düşünemeyeceği şeyleri düşündü ve yaptı.


G.SARAY'IN AVRUPA'DAN CEZA ALMASI İHTİMALİ
Bu ihtimalden hep bahsediliyor. Arkadaşlar da yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu ihtimal 2016 yılında söz konusu olabilir. Önümüzde daha 2015 yılı var. Futbolculara olan borçlarımızı kapatıyoruz. Zaten kapattığımız zaman UEFA'nın kriterlerini de karşılamış oluruz. Ancak eğer UEFA bu kriterleri uygularsa, Şampiyonlar Ligi'ne birçok ülkeden takım katılamaz. Bu ligi yapamazlar."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler