« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duygun Yarsuvat: Bu hoca en azından kuru fasulye yiyor!

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, teknik direktörlüğe Hamza Hamzaoğlu'nu getirmekle ne denli doğru bir iş yaptıklarını espriyle anlattı: "Her şeyden önce bizim vatandaşımız. En azından Türkçe konuşuyor, en azından kuru fasulye yemeye alışmış."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Cesare Prandelli'nin ardından teknik direktörlük görevine Hamza Hamzaoğlu'nun getirilmesiyle ilgili olarak, "Seçimimizin çok doğru olduğunu görüyorum" ifadelerini kullandı.
Türk bir teknik adamla çalışmanın artılarını aktaran Yarsuvat, "Her şeyden önce bizim vatandaşımız. En azından Türkçe konuşuyor, en azından kuru fasulye yemeye alışmış. Başarılı olacağımızı hissediyorum. Türk ve yabancı oyuncuları beraber idare edebilecek hassasiyete sahip. Bu çok önemli. Kendisini evvelden tanımıyordum. Sadece sporcu kimliğiyle biliyordum. Kendim gidip bizzat tanıdığım vakit, birlikte çok önemli şeyler yapabileceğimiz kanaati bende hakim oldu" değerlendirmesinde bulundu.
Başkan Yarsuvat, eski teknik direktör Cesare Prandelli'ye ödenecek ücret konusunda görüşmelerin sürdüğünü de söyledi.

"KAVGA EDİLMESİNİ İSTEMİYORUM, SIKILDIM ARTIK"
Duygun Yarsuvat, istedikleri iki konuda da genel kuruldan yetki aldıkları mali genel kurul toplantısıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:
"İstediğimiz aldık. Zaten Galatasaraylılar bunu verirdi. Neden bu kadar büyük bir problem haline getirdiler anlamıyorum. Zaten tüzüğün öngördüğü, yapılması gereken şeylerdi. Yalnız, Mecidiyeköy'deki arsanın değerlendirilmesi projesiyle ilgili olarak genel kurulun teveccühü önemliydi. O beni mutlu etti. İnsanların birbirleriyle yan yana oturmalarını istiyorum. Kavga etmelerini istemiyorum. Sıkıldım artık."


Bunları da Beğenebilirsiniz