Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Duygular aniden değişecek

Felsefeyi sembolize eden Jüpiter Mars ve Satürn’ün sert etkisiyle yaşam felsefenizi gözden geçirmenize neden olacak olayların meydana geleceğini işaret ediyor.

Özellikle kabul gören ve sistemi belirleyen felsefeye karşı gelmek, reddetmek ve buna bağlı olarak meydana gelecek olaylardan etkilenmek söz konusu. Bir süredir Mars-Satürn arasındaki sert etkileşimi şimdi Mars tetikliyor. Sert, zorlayıcı ve baskıcı tavırlar ilişkileri etkileyebilir. Fakat Venüs’ün tetiklediği Uranüs zaten ilişki anlayışının değişeceğini işaret ediyor. Gökyüzünün bu konumu zorlayıcı olayların duyguları aniden değiştireceğini gösteriyor.

MEKTUPLAR

Değişen duygularınızın bu derece belirgin olmasının nedeni geçiş yapan Uranüs’ün sizi tetiklemeye başlamış olması. Aynı zamanda siz hem Satürn ve Jüpiter, hem de ilerleyen Ay döngüsü yaşıyorsunuz. Sizin için hayatın böylesine önemli bir evresinde Uranüs’ün kuvvetli etkisi aslında bir şans. Fakat şu anda sizin bunu anlamanız çok zor. Çünkü olaylar sizi zorluyor ve kendinizi kaptırmış durumdasınız.

Dikkatinizi çevrenize yöneltin. Kendinizle fazla meşgul olmayın ve çok büyük bir geçiş döneminde bulunduğunuzu düşünün.

Aşama yapacak ve bambaşka biri olacaksınız. Kendi istediklerini gerçekleştiren kuvvetli birine dönüşmek istiyorsanız kendinize acımaktan vazgeçin ve başaracağınıza inanın. Bulunduğunuz koşullara direnç gösterirseniz daha sonra ödülünüz büyük olacak.

<ı> RUMUZ: SERSERİ

Yükselen burcunuz Yay ve Satürn birinci evinizde duruyor. Yükselen burç birinci evin başlangıç noktasıdır ve sizin doğum anınızda Satürn burada duruyor. Yükselen burç kişinin dışarıya gösterdiği yüzü, davranışlarını belirler.

Yani çevrenizdeki kişiler size bakıp ne kadar soğuk veya duygusuz diyebilirler.

Aslında siz de kendinizin farkındasınız fakat bu durumdan şikayet ediyorsunuz. Bence kendinizi kabul edin ve kendinizden memnun olun. Herkesin sıcak ve sevimli olması gerekmiyor. Fakat çok sert bir tavır içinde bulunmak da elbette yorucu.

Satürn, disiplin, sorumluluk, ciddiyet, tahammül ve mücadele gücü gibi özellikler verir. Fakat bunları da fazla ciddiye almamak gerektiğini öğrenmelisiniz. O zaman çevrenizdeki kişiler sizi olduğunuz gibi kabul edecektir.

<ı> RUMUZ: DUYGUSUZ

Yükselen burcunuz Başak. Sevdiğinizin burcunun Balık olması, aranızdaki aşkı açıklıyor. Çünkü Başak ile Balık birbirinin zıt burcu olmakla birlikte aynı zamanda tamamlayıcı burcudur.

Birbirinizi son derece çekici bulursunuz. Çünkü onun hem burcu, hem de yükselen burcu Balık. Onun için büyük değişimler dönemi başlamış.

Sizden çok daha fazla zorlandığını bilin ve ona karşı anlayışlı davranın.

Büyük değişikliği evlenerek gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bu yılın sonlarına doğru karar verebilir ve 2006’da evlenebilirsiniz.

<ı> RUMUZ: CANAN
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI