Gündem Haberleri

  Duygu için hastanede kavga

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  10.10.2007 - 12:43 | Son Güncelleme:

  7 yaşındaki çocuk, ayrılan anne ve babasının kavgasına tanık olunca hayatının en zor anlarını yaşadı.

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, zatürre nedeniyle hastanede yaşam mücadelesi veren 7 yaşındaki Duygu Ayhan, ayrılan anne ve babasının kavgasına tanık olunca hayatının en zor anlarını yaşadı.

  Balıkçılık yapan Türkay Ayhan (35), dokuz yıl önce evlendiği Aysun Kocabıyık'tan (29) bir ay önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Kocabıyık'ın rızasıyla, Duygu Ayhan'ın velayeti babasına verildi. Babaanne Şengül Topuz'un yanında kalan minik Duygu üç hafta önce zatürre nedeniyle Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Kızının hasta olduğunu öğrenen anne Aysun Kocabıyık, Söke'den Bodrum'a gelerek Duygu'yu ziyaret etmek istedi. Aysun Kocabıyık, kızının bulunduğu odaya girince kıyamet koptu. Engellemeyle karşılaşan ve kızına sarılamayan anne, eski eşi Türkay Ayhan ve kayınvalidesiyle tartıştı. Kızının önünde tekme tokat birbirlerine giren eski karı-kocayı kayınvalide Şengül Topuz ve hastane görevlileri de ayıramadı. Hastane polisinin yardımıyla bahçeye çıkarılan Kocabıyık ile Ayhan acil servis önünde de hasta yakınlarının şaşkın bakışları arasında Duygu savaşını sürdürdü.

  Türkay Ayhan, “Başkalarını beni ve kızına tercih edip gittin. Boşandık. Artık bizi arama. Duygu seni görmek istemiyor” diye bağırdı. Kocabıyık ise “Kızımı ekonomik sorunlar yüzünden senin yanında bıraktım. Kızımı görmeden, sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenmeden buradan ayrılmam. Bu nasıl vicdandır, sen ve annen bana kızımı göstermiyorsunuz. Benden soğutmak istiyorsunuz. Buna hakkınız yok”
  diyerek isyan etti.

  İKİSİNE DE GÖSTERMİYOR

  Hastane odasında olanları şaşkın bakışlarla izleyen küçük kız “Annem beni yalnız bırakıyordu, başkalarıyla geziyordu. Sonra da bırakıp gitti. Onu görmek istemiyorum” dedi. Torununa sahip çıkan babaanne Şengül Topuz ise “Gelinimle oğlum bir ay önce boşandılar.

  Torunumun onun yanında kalmasını uygun bulmadık. Zaten o da velayetin babasında kalması için rıza gösterdi. Oğlum balıkçı olduğu için torunuma ben bakıyorum. Torunumu annesinin görmesine izin vermediğim doğru değil. Ama 7 yaşındaki çocuğun önünde, hastane odasında kavga ettikleri, ağza alınmayacak küfürler savurdukları için ikisine de göstermiyorum. Çocuğun bu yaşta görmediği kalmadı. Zatürre nedeniyle tedavi görüyor, psikolojisi ne de bozdular. Bunlar nasıl ana baba anlamadım” dedi.
  Polis eski karı-kocanın ifadelerini aldıktan sonra serbest bıraktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı