ŞANLIURFA HABERLERİ

‘Duvarların Ötesi’ oyununa yoğun ilgi

DHA
30.04.2017 - 15:11Son Güncelleme :
DHA

 

ŞANLIURFA (DHA)-ŞANLIURFA’nın Haliliye Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen Turgut Özakman’ın yazdığı “Duvarların Ötesi” adlı oyun, vatandaşların büyük beğenisini topladı.

 

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro grubu, Turgut Özakman’ın yazdığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı’nın yönettiği “Duvarların Ötesi” adlı oyununu Milli Eğitim Konferans Salonunda sergiledi. Tiyatro gösterimine Haliliye Belediyesi Başkan Yardımcıları Haci Kanduza, Mehmet Selim Polatkan ve Osman Uludağ, Belediye Meclis Üyeleri ile sanatseverler katıldı. Cezaevinden kaçmış dört hükümlünün rehin aldığı genç kızın öğütlerini dinleyerek teslim olmaya karar vermeleri ve daha sonra öldürülmelerini anlatan oyun, izleyenlerden tam not aldı. Haliliye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren tiyatro kursunda aldıkları eğitimle sahne alan oyuncular, oyunun sonunda izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kadir Kırıcı, “6 aylık eğitimler sonunda gençlerin neler yaptıklarını, oynadıkları oyunla gördük. Bu nedenle en büyük yatırım insana, gençlere yapılan yatırımdır” dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden ‘Duvarların Ötesi’ oyununa yoğun ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Duvarların Ötesi’ oyununa yoğun ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı