Ege Haberleri

EGE

  Duvar yasak deldi

  Hürriyet Haber
  25 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Eylül 2000 - 00:01

  HATAY'daki Konak İmam Hatip Lisesi'nin ek binasında kolej açıldı. Lise binasına içerden geçiş olduğu, aynı kapı ve bahçenin ortak kullanılıp, yangın merdiveni bulunmadığı gerekçesiyle açılış izni verilmeyen Özel Menekşe Koleji engelleri, araya duvar çekerek aştı.

  Özel okul amaçlandı

  İDDİAYA göre Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı, İmam Hatip Lisesi'nin ek binasını özel okul kurmak amacıyla yaptırdı. Vakıf bir yıldır boş tutulan binayı bu amaçla Özel Meltem Eğitim, Öğretim, Turizm, Sağlık ve Gıda Maddeleri Limited Şirketi adına Hasan Kadı'ya kiraladı.

  GEÇEN yılki açılış başvuruları 4 denetim sonunda da geri çevrilen anasınıfı, ilköğretim okulu ve lisesi bulunan özel okul, İmam Hatip Lisesi ile arasındaki geçişi duvarla kapatıp, bahçeyi de briketle ayırınca izni kopardı. Müdürlüğünü de kurucu temsilcisi Hasan Kadı üstlendi.

  Tabela yasal değil

  OKULUN Ankara, İstanbul, Trabzon, Muğla ve Bursa'daki Meltem Kolejleri zincirinin bir halkası olduğu belirtildi. Okulun kolej adını kullanmasına dikkat çeken eğitimciler, ‘‘Hiçbir özel okul kolej adını kullanamaz. Hele hele tabelasına hiç yazamaz, yasal değil, yasak’’ dedi.

  FİYATLAR DÜŞÜK

  ÖZEL Menekşe Koleji Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı'ndan 8 yıllığını kiralanan binada yeni öğretim yılıyla birlikte eğitime başladı. Anasınıfına aylık 50 milyon, ilköğretim birinci kademeye 900 milyon, ikinci kademeye 1 milyar 100 milyon lira olan okulda peşin ödemeye ve kardeşlere indirim yapıldı.

  Konak İmam Hatip lisesi'nin ek binasında açılan Özel Menekşe Koleji, açılış izni alınmasına engel olan ortak bahçeyi bir duvar çekerek aştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı