Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düşürülen Suriye helikopterinin enkazından ilk kareler

  HATAY/DHA / AA
  17 Eylül 2013 - 09:48Son Güncelleme : 17 Eylül 2013 - 10:55

  Sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülen Suriye helikopterinin enkazının bulunduğu bölgeden ilk görüntüler ortaya çıktı.

  Türk uçakları tarafından vurulan helikopterin enkazı, Suriye'nin İdlib kentine bağlı Obin Köyü'ndeki evlere 100 metre uzaklıkta bir tepenin yamacında görüntülendi. Helikopterin erkaz görüntüleri bu sabaha kadar ancak muhaliflerin servis ettiği görüntülerle dünya medyası tarafından kullanılırken, DHA muhabirleri kendi objektifleri ile bu sabah enkaz bölgesini inceleyip görgü tanıkları ile yüz yüze konuştu.

  İŞTE DÜŞÜRÜLEN HELİKOPTERİN ENKAZI / FOTO GALERİ

  Dün kamyonlarla taşınan enkazın ardından bugün sabah saatlerinden itibaren enkaz bölgesine gelen muhalifler, motor ve pervane parçalarını da sökerek, toplamaya başladı. Bölgedeki en büyük parçanın motor ve pervanenin bağlandığı kütle olduğu göründü. Türkiye sınırından, kuş uçuşu 400 metre, yürüme mesafesi 3 kilometre olan bölgedeki muhalifler DHA muhabirine, uçaktan atlayan 3 kişiden ikisinin öldüğünü birinin ise kendileri tarafından rehin alındığını belirtti.

  DHA muhabiri Murat Kibritoğlu, sınırımıza 400 metre uzaklıktaki helikopter enkazına ulaşmak için Yayladağı'ndan 5 kilometre yürünerek ulaşılabildiğini, bölgenin dağ ve tepelik, yer yer çam ormanı olduğunu söyledi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı