Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düşüp öldüğü sanılan paraşütçü otelinde bulundu

  DHA
  11.05.2017 - 14:19 | Son Güncelleme: 11.05.2017 - 14:27

  MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde yamaç paraşütüyle Babadağ’dan havalandıktan sonra düşerken görülen ve öldüğü sanılan Ukrayna uyruklu 28 yaşındaki Anastasia Karpinska, 3 saat süren aramanın sonunda otelinde dinlenirken bulundu. Karpinska’nın yedek paraşütüyle düştüğü ormanlık alanda yaralanmadığı, 1 saatlik yürüyüşün ardından Babadağ yoluna ulaştığı ve paraşüt firmasına ait minibüsle Ölüdeniz’e geldiği belirlendi.

  Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ne eğitim uçuşu için gelen Anastasia Karpinska, arkadaşı Ukrayna uyruklu Alex Denisov ile birlikte dün saat 13.00’te, dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’ın 1900 metre pistine çıktı. Karpinska ve Denisov yamaç paraşütüyle arka arkaya single (tekli) atlayış yaptı. Kalkışın ardından Denisov, havada paraşütün kontrolünü kaybeden Karpinska’yı yedek paraşütü açmış vaziyette düşerken gördü. Babadağ’ın Güneydoğu yamacında Karpinska’yı gözden kaybeden Denisov, Belceğiz Plajı’na inerek Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı’na ihbarda bulundu.

  Düşüp öldüğü sanılan paraşütçü otelinde bulundu

  ÖLDÜĞÜNDEN KORKULUYORDU

  Cep telefonu ve telsizle iletişim kurulamadığı için yaşamını yitirdiğinden korkulan Karpinska’yı aramak için bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sevk edildi. Denisov’u da yanlarına alan kurtarma ekibi, Babadağ 1900 metre pistine çıkarak dün saat 15.00’te arama çalışmasına başladı. Arazi araçlarıyla ulaşım sağlanabilen Babadağ eteklerinde 3 saat boyunca Karpinska’yı arayan ekipler, Seydikemer’in Minare Mahallesi’ne ulaştı. Bu sırada bölgeye İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri de sevk edildi.

  Anastasia Karpinska saat 18.00’de Ölüdeniz Mahallesi’ndeki oteline ulaşınca rahat bir nefes alanÿDenisov ve kurtarma ekipleri çalışmalara son verdi.

  Düşüp öldüğü sanılan paraşütçü otelinde bulundu

  MİNİBÜSLE OTELE ULAŞMIŞ

  Ukraynalı genç kadının yedek paraşütle Babadağ ile Mendos Dağı arasındaki 1100 rakımlı ormanlık alana düştüğü, ancak yaralanmadığı anlaşıldı. Cep telefonun şarjı biten Anastasia Karpinska’nın 1 saatlik yürüyüşün ardından Babadağ yoluna ulaştığı ve paraşüt firmasına ait minibüsle Ölüdeniz’e geldiği belirlendi. Sağlık durumu iyi olan Karpinska’nın eğitim uçuşlarına devam edeceği kaydedildi. UMKE ekibi de oteldeki Karpinska’yı ziyaret etti.

  Düşüp öldüğü sanılan paraşütçü otelinde bulundu

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı