GeriFutbol Düşünen spor dergisi Socrates çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düşünen spor dergisi Socrates çıktı

Düşünen spor dergisi Socrates çıktı
refid:28687625 ilişkili resim dosyası

Uğur Yücel, çocukluk idolü Muhammed Ali'yi yazarsa... Geçen yıl yaşama veda eden Gabriel García Márquez, bisiklet makalesi kaleme alırsa... Banu Yelkovan, Onur Ünlü, Harun Tekin, Bülent Eken... Ve daha kimler kimler...

Can Yayınları’nca, “Düşünen Spor Dergisi” sloganıyla yola çıkan Socrates artık her ayın ilk haftasında raflarda olacak.


Márquez de kadroda
Caner Eler’in yayın yönetmenliğini, Onur Erdem’in yazı işleri müdürlüğünü üstlendiği derginin ilk sayısında Uğur Yücel, Mehmet Demirkol, Kaan Kural, Nejat İşler, Harun Tekin, Bağış Erten, Attila Gökçe, Mert Aydın, Tanıl Bora, Banu Yelkovan, İbrahim Altınsay, Uğur Vardan ve Doğu Yücel gibi isimler yazılarıyla yer alıyor.

Düşünen spor dergisi Socrates çıktı

Socrates'in ilk sayısı raflardaki yerini aldı...

“Kahramanlar” dosyası ile yayın hayatına başlayan dergide ayrıca, Nobel ödüllü Gabriel García Márquez’in 1955 yılında kaleme aldığı Kolombiya Bisiklet Turu yazısı ile birlikte Fernando Muslera, Aydın Örs ve Svetislav Pesic’in söyleşileri bulunuyor.

Derginin kurumsal kimliği ve tasarımını Cannes 2014’te beş ödül kazanan TBWA\ISTANBUL üstlenirken, içerikte ise sporun her dalı farklı bir bakış açısıyla yansıtılıyor.

Düşünen spor dergisi Socrates çıktı

Aynı zamanda tıp doktoru olan ve felsefe doktarası da yapan Brezilyalı eski futbolcu Socrates, 1970'li yılların sonundan 1980'li yıllara kadar hem Brezilya hem de dünya futboluna damga vuran isimlerden biri oldu. Estetik futbolu, oyunu okuması ve ara paslarıyla hafızalara kazınan Socrates muhalif kimliği ve ülkesi Brezilya'daki sol akımlara verdiği destekle de hatırlanır. 2011 yılında hayatını kaybeden Socrates'in bir aforizması ise hiç akıllardan çıkmadı: Düşünen futbolcu koşmaz, koşan futbolcu düşünmez...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle