Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Düşünce

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Ümit Milli Takımımıza bakınca; birinci bölümde futboldan uzak bir durumdaydı. Oyun içinde hiçbir aksiyon bağlantıları yoktu. Topa sahip olan futbolcuların ne yapmak istediklerini anlayamadım. Futbolun örnekleri olan verkaçlar, şut atma düşünceleri, yardımlaşmalardan yoksundu.

İkinci bölümde ise düşünce zenginliği ve gücü fazlalaştırmış, futbolun kurallarını yerine getirmeye başlamıştı. Öncelikle orta sahada başta Emre servis yapıyor, Halit çalışıyor, hücumda ise Ahmet ve ikinci yarı Berkant da koşu yollarını iyi değerlendiriyordu. Bunun dışında ilk bölümde hiç görünmeyen şut yüzdesi fazlalaşıyor, yardımlaşma da artıyordu. Futbolun icapları olan aksiyonlar ikinci bölümde oluyordu. Bu da topsuz oyunu daha fazla sevme, ayağa oynama, adam kaçırma ve bir maçın kazanılmasında en büyük etken olan şut atma olunca Ümitlerimiz daha verimli top oynamaya ve sahada gözükmeye başladı. Hele Halit, Ahmet'e verdiği top orta alanda başlayan bir aksiyonun neticesiydi.

Ümit Milli Takımımız maçı kazandı ama eksikleri olan topsuz oyun, yardımlaşma ve daha fazla şut atma sorunlarını halletmesi gerekir.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler