« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Düştüğümüz yere çıktık"

Bank Asya 1. Ligi'ne yükselen Elazığspor'un başkanı Akın Şatıroğlu, sözün bittiği yerde olduklarını belirterek, "Bank Asya 1'nci Ligi'ne çıkmak, Elazığ'ın kent olarak birlikteliğinin eseridir. Elazığspor, sadece düştüğü yere çıktı" dedi.

Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ DHA
SON GÜNCELLEME

Kulüp binasında asbaşkan Selçuk Öztürk, ikinci başkan Abdulhamit Kaya, futbol şube sorumluları Murat Turan ve Nazmi Yıldız, genel menajer Serkan Güllü ve hukuk işleri sorumlusu Av. Aziz Dinç ile birlikte basın toplantısı yapan kulüp başkanı Akın Şatıroğlu, görevde oldukları sürede yaptıkları çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Elazığspor'u hakettiği yere taşımaya çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını ifade eden başkan Şatıroğlu, "Bunu Elazığ kenti olarak başardık. Elazığspor güçlü bir takım, ancak şu anda sadece düştüğü yere kadar çıktı. Bundan sonrası için ilk olarak çekirdek kadromuzu korumak istiyoruz. İlerleyen günlerde bir kongre tarihi belirleyip kongreye gideceğiz. Tabii istikrarla giden kadro, yoluna aynen devam edecek. Elazığspor sezon başında Osman Özköylü hocamızla ve ekibiyle aradığı taze kanı buldu. O da profesyonel, Elazığspor da profesyonel bir kulüp. Osman hocamızla karşılıklı anlaşıp yola devam kararı aldık. Çünkü her zaman istikrar ve ihtiyaç şart. Önümüzdeki yıl da hak ettiğimiz yerde mücadele edeceğiz. Bizim öncelikli hedefimiz sağlam gelirli ve maddi desteğe ihtiyacı olmayan, icralarla boğuşmayan bir Elazığspor inşaa etmek. Şu anda Doğu Anadolu'nun tek temsilcisi Elazığspor ve bu yüzden birden bire çok uçuk hedeflerle Elazığspor'a zarar vermeyeceğiz" dedi.

Transfer konusuna da değinen Elazığspor Kulüp Başkanı Akın Şatıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Elazığspor'un geleceğini oluşturacak aynı zamanda istikrarı da koruyacak transferler yapacağız. Önümüzde bir maç daha var, elimizden geldiğince kadromuzu koruyacağız. Gerekli transferlerle yola devam edeceğiz. Ligi galibiyetle kapatmak, galip gelerek sezonu kapatmak ve önümüzdeki sezonun hazırlıklarını yapmak istiyoruz."

Elazığspor ile yola devam kararı alan Elazığspor Teknik Direktörü Osman Özköylü ise, "Bana gösterilen güven ve desteğe teşekkür ediyorum. Bu başarı birlikteliğin eseridir. Bank Asya kolay bir lig değil. Afaki hedefler peşinde koşamayacağız. Uçuk hedeflerimiz asla olmayacak. Kadro konusuna gelince transfer için henüz erken. Belki kendisi ayrılmak isteyen futbolcularımız olacaktır. Bunlar daha sonra şekillenecek ve konuşulacak konular. Bizim hedefimiz, Bank Asya'da Elazığspor'u yüceltmektir" şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz