Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Düşmeye gör

ZAYIF düşmeye gör.. Gelen vurur, giden de.. İşte Trabzonspor.. Hani şu son iki sezonun en popüler takımı.. Hani biten sezondaki ‘Gönüllerin Şampiyonu’ Karadeniz Fırtınası.. Meltem olmuş, esintisi kendisini bile serinletmiyor.. Rakipleri işin kolayını bulmuş, biraz sert yapınca sinip kabuğuna çekiliyor.. İşte size dünkü Kayseri maçı..

İlk 45 dakikada Fatih, Yattara’yı iki itip çekti, bir taban gösterdi.. Mehmet Yılmaz hem Muhammed hem de Rodic’ten esaslı dayak yiyor tık yok.. Bordo mavili takımın en çalışkan oyuncusu Lee Young, bir karate darbesiyle soyunma odasını göremeden hastanelik oluyor.. Muhammed’in yaptığına bırakın kırmızı kartı, yeni TCK’den ‘adam öldürmeye tam teşebbüs davası’ açarlar. Ama karateci Muhammed, Tokat’ın hoşgörüsüyle maça devam ediyor. Bununla kalsa iyi..

Önce Muhammed, ceza alanında omuzlayıp indiriyor Yatara’yı.. Bunun adı kitapta penaltı ama Metin Tokat’a göre değil.. O zaman kendisini aldatmaya yeltenen Gineli sarı kart görmeli.. O da yok.. İlk yarı biterken, Kamber, bu kez Kürşat’ı ceza alanı içinde ‘hoppacık’ yapıyor. Anlayacağınız, kucaklayıp, yere fırlatıyor, Tokat buna da ‘devam’ diyor. İki lehte penaltı es geçilip, bir de rakibin kırmızı kartı görmezlikten geliniyor. Golü beceremiyor, rakiple mücadele edemiyor, savunması düşmüş Trabzonspor’a bir de hakem vuruyor.. Ya da birileri bir yerden görünmez bir düğmeye mi bastı yoksa.. Veya Cem Papila aleyhine başlatılan kampanyaya, yapılan yürüyüşe hakem camiasının cevabı mı yaşananlar?.. Sebebi ne olursa olsun, ‘Hukukun gücü yerine Gücün hukukunun’ geçerli olduğu ülkemizde sahada, masada, lobide, parada güçlü isen adam yerine sayılırsın.. Aksi budur işte..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI