Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Düşmememiz başarıdır"

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Tokatspor'un teknik direktörü Namık Altunsoy, düşme hattının üzerindeki her türlü sıralamanın kendileri için başarı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Altunsoy, yeni sezona Tokat, Yozgat ve Avanos'ta üç etap halinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla hazırlandıklarını belirtti.

Geçen sezondan fazla oyuncu kalmadığını, yeni bir takım oluşturduklarını, bu nedenle kamp dönemini uzun tuttuklarını ifade eden Altunsoy, kampın son derece faydalı geçtiğini kaydetti.

Çalışmalarda futbolcuların özverileri şekilde çalıştığını anlatan Altunsoy, şöyle konuştu:
“Düşme hattının üzerindeki her türlü sıralama bizim için başarıdır. Kamp döneminde yedi hazırlık maçı yaptık. Bunlardan üçünü kazandık, üçünü berabere bitirdik, birinde de yenildik. Verilere bakıldığı zaman gidişatın iyi olduğunu gözlemledik. Kampta yaşanan en üzücü olay Haluk'un antrenman esnasında omzunun çıkması. Kampta karşılıklı sevgi ve saygı ortamı iyi kuruldu. Çalışmayı seven bir takım kurgusunun oluşması, arkadaşlık, takımdaşlık bağlarının üst düzeyde seyretmesi bizi sevindirdi.”

Altunsoy, Tokat'ın bir futbol kenti olduğunu dile getirerek, “Tokat'ın yeri daha üst ligler olmalı. Bunu başarmak için yönetim ve kadro istikrarının sağlanması gerekiyor. Daha sonra da tüm futbol dinamiklerinin ortak bir hedef etrafında birleşmesi lazım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz