Gündem Haberleri

  Düşene ben gülerdim

  Nurettin KURT/ ANKARA
  29.07.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  Üstünde büyü olduğuna inanıp dolandırılan Diş Hekimi F.B., Hürriyet’e konuştu: “Bu tür tuzaklara kananlara gülerdim, ama ben kandırıldım!”

  Yanında çalışan bir personelin de aralarında bulunduğu altı kişilik çete tarafından, “büyü,muska, cin” gibi hurafelerle kandırılıp dolandırılan Aydın’ın ünlü kadın Diş Hekimi F.B., Hürriyet’e konuştu.
  F.B., “Böyle şeylere inananlara gülerdim, ama öyle profosyenelce yaklaşıyorlar ki, aklınızı başınızdan alıyorlar” dedi. Dolandırıldığını yıllar sonra farkedince savcılığa şikâyette bulunan ve 6 şüpheli hakkında dava açılmasını sağlayan, Diş Hekimi F.B. yaşadıkları şöyle anlattı:


  ‘1.5 DEĞİL 3 MİLYON TL’


  “Adı geçen kişilerle Nazilli’de bir devlet büyüğümüzün makamında tanıştım. Onu da kandırmışlar. Sonra diş yaptırma bahanesiyle gelip gitmeye başladılar. Özel hayatımla ilgili birçok şeyi biliyorlardı. O kadar derin, o kadar sistemli ve profesyonelce yaklaşıyorlar ki. Biri aynı yöntemle para kaptırsa güler, asla inanmazdım. Başıma geldi. Aklınızı başınızdan alıyorlar. Düşünün sürekli özel hayatımla ilgili kimsenin bilmediği şeyleri biliyorlar. Bir kere değil iki kere değil, hep. Bu ikna olmanız için size yetiyor. Dava sürüyor. Bahse konu rakam 1.5 milyon, oysa 3 milyon liranın üzerinde paramı aldılar. İşte diyorum ya o kadar inandırıcı, o kadar derin ve psikolojik yaklaştılar ki, kendinizden şüpheye düşürüyorlar.”

  Düşene ben gülerdim

  Diş Hekimi F.B., yanında çalışan Gülistan Ö.’nün çeteye verdiği bilgilerle ‘üstünde büyü’ olduğuna inanıca, yüzbinlerce lirasını kaptırmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı