« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dusan Ivkovic: Bizi sadece F.Bahçe ve G.Saray zorlar

Anadolu Efes’in Sırp Koçu Dusan Ivkovic, Türkiye Ligi’nde işlerinin hiç de kolay olmadığını belirterek, “Euroleague’deki rakiplerimiz Obradovic’in Fenerbahçe Ülker’i ve Galatasaray ile şampiyonluk için kıran kırana bir mücadeleye gireceğiz. Fenerbahçe var, çok iyi transferler yaptılar. Galatasaray aynı şekilde çok iyi bir takım” dedi.

Röportaj: Tolga YENİGÜN / Fotoğraflar: Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME

Kamp yaptıkları Silence Hotel’de Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Sırp Efsane şunları söyledi...

- Yaklaşık 1 aydır birlikteyiz. Hazırlıklarımızı şimdiye kadar burada yaptık. Şurası kesin ki elimdeki kadro çok iyi ve çalışmayı da çok seviyorlar. Ve ben şuna inanıyorum. Eğer çok çalışırsanız iyi sonuçlar da gelir. Ama unutmamamız gereken bir durum da var. O da zaman bizim aleyhimize akıyor.

- Cedi Osman’dan sonra Cenk Akyol’un sakatlığı bizi etkiledi. Stres kırığı oluşan Cenk ameliyat olduktan sonra durumuna bakacağız. Ama şimdilik yeni bir transfer ihtiyacım yok.

- Az seyircimizin olmasının nedeni sebebi belki de organize bir taraftar grubumuzun olmaması. Sonuçta bir futbol takımı değiliz. Seyircinin gelmesi için belki onlara başka bir şeyler göstermek gerekir. Elimizde çok genç oyuncular var. Eğer insanlara iyi bir basketbol sunarsak yeni bir kitlenin size takip etmesini de sağlayabilirsiniz.


Dusan Ivkovic: Bizi sadece F.Bahçe ve G.Saray zorlar


FURKAN’IN ÇOK ÇOK BÜYÜK KAPASİTESİ VAR
- Elimizde yeterince oyun kurucu yok. Furkan ve Efekan çok yetenekli oyuncular. Ve benim felsefeme göre yetenekli oyunculara fırsat vermeniz gerekiyor. Özellikle Furkan’ın, çok çok büyük bir kapasitesi var. Bu sebeple de onu sistemin içinde kullanmayı düşünüyorum.

- Euroleague’de şu an bu hedefler hakkında konuşmak için biraz erken. Çünkü henüz daha yeni bir takımız. Adım adım gitmemiz gerekiyor. İlk olarak TOP 16’ya çıkmalıyız. Hala çalışmak için çok zamanımız var. Ama önce Top 16. Daha ilerisine ondan sonra bakacağız.


TÜRKİYE İYİ BİR KOÇLA PLANLI OYNADI
- Dünya Kupası'nda Türkiye’nin pozitif bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebilirim. Oldukça iyi koçla ve planla oynadılar. Bizim oyuncularımıza gelince bence onlar da iyiydi. Mesela Cedi, çok önemli bir deneyim kazandı alt kategoride U-20 Avrupa Şampiyonası’nda ve sonrasında da A Takım’da yeni bir deneyim şansı oldu. Kendine güveni ve oyunu bence gelişti. Şimdi sıra Anadolu Efes formasıyla da bu gelişimi devam ettirmeye geldi. Cenk’e gelince çok iyi bir şutör. Ona özel bir plan da hazırlamıştım ama maalesef yaklaşık 3 ay kadar bizlerle birlikte olamayacak. Birkan’ın da sakatlığı olunca, iki yetenekli Türk oyuncu kurucuyu kaybetmek benim için gerçekten çok kötü haber ve sorun.


Dusan Ivkovic: Bizi sadece F.Bahçe ve G.Saray zorlar

SIRBİSTAN BÜYÜK İŞ YAPTI
Sırbistan için gümüş madalya çok güzel bir sürpriz oldu. Son maça bakıldığında ABD’nin turnuva boyunca en iyi oyununu ortaya koyduğunu söyleyebilirim. Aslında Sırbistan iyi başlamıştı. Ama ortada Dream Team var. Ve bence ABD ile Avrupa’nın en iyi takımı arasında gerçekten ciddi bir fark var. Ama şu unutulmasın Sırbistan Dünya Kupası’nda finale çıkarak büyük iş başardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler