SİVAS HABERLERİ

"Dürüstlük Dolabı" uygulamasına takdir belgesi sevinci

AA / Cüneyt Çelik,Çetin Karaçoban
26.02.2016 - 12:30Son Güncelleme :

- Sivas'ta bir okulda başlatılan "Dürüstlük Dolabı" uygulamasının takdir belgesi ile ödüllendirilmesi okul idaresi ve öğrencilerini sevindirdi- Okul Müdürürü Baker:- "Etik bilincinin gelişmesi ve etik bilincinin yerleşmesi için yaptığımız katkıdan dolayı bizi ödüllendirdiler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz"

AA / Cüneyt Çelik,Çetin Karaçoban

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesindeki Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu'nda uygulama konulan "Dürüstlük Dolabı"na Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından takdir belgesi verilmesi, okulda sevinçle karşılandı.

Okul müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından etik kültürün geliştirilmesi ve etik bilincin yerleştirilmesine katkısından dolayı "Dürüstlük Dolabı"na takdir belgesi verilmesini heyecanla karşıladıklarını belirtti.

Okulda güzel ve örnek bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Baker, "Etik bilincinin gelişmesi ve etik bilincinin yerleşmesi için yaptığımız katkıdan dolayı bizi ödüllendirdiler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Dürüstlük Dolabı uygulamasıyla ilgili çok olumlu tepkiler aldık, Türkiye'nin bir çok yerinden bizi arayanlar oldu, bu uygulamayı okullarında uygulamak istediklerini söylediler. Bu uygulamanın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz" diye konuştu.

8. sınıf öğrencisi Kubilay Çil de örnek bir projeyi okullarında uyguladıkları ve bu nedenle ödül aldıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden "Dürüstlük Dolabı" uygulamasına takdir belgesi sevinci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Dürüstlük Dolabı" uygulamasına takdir belgesi sevinci haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı