Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Duruşmalı savunma talebi

Metris'te tutuklu bulunan Mecnun Otyakmaz, özel yetkili mahkemelerin yargılama sisteminin olumsuzluklarıyla mücadele ettiklerini belirtti.

Ali DANAŞ / İstanbul (DHA), Halife YALÇINKAYA / Sivas (DHA)
SON GÜNCELLEME

Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın 47. yaş günü, Metris Cezaevi'nin önünde ve Sivas'taki tesislerde kutlandı. İstanbul'daki kutlama törenine Mecnun Otyakmaz'ın annesi, babası, eşi ve çocukları ile yaklaşık 100 taraftar katıldı.

Metris'in önünde toplanan taraftarlar, tutuklu bulunan başkanlarına destek verdiler. Uzun süre Metris'in önünden ayrılmayan taraftarlar, hem Mecnun Otyakmaz'ın doğum gününü kutladılar hem de suçsuz olduklarına inandıklarını belirttiler.

Kutlamada yer alan Avukat Serhat Çetin, müvekkili Mecnun Otyakmaz'ın mektubunu okudu. Odyakmaz, mektubunda şike iddialarından çok, özel yetkili mahkemelerin yargılama sisteminin olumsuzluklarıyla mücadele ettiklerini söyledi.

Otyakmaz, mektubunda şu ifadelere yer verdi:
"Bursaspor galibiyeti dolayısıyla öncelikle takımımı başarısından ötürü kutluyorum. Son haftalarda aldıkları başarılı sonuçlar bana verilebilecek en güzel doğum günü hediyesidir. Bu olaydaki masumiyetimi, maç konuşmamı en iyi bilenler de onlardır.

Aslanlar gibi oynadıkları ligin en büyük çekişmesine sahne olan ve 4–3 biten bir karşılaşmada şike yapmak gibi bir iddia ile suçlanıyorum. Esasen şike iddiasından çok, özel yetkili mahkemelerin yargılama sisteminin olumsuzluklarıyla mücadele ediyoruz. Etik Kurulu, eksik evrak ve bir savunma almadan kimilerini suçlu kimilerini suçsuz gösteriyor. Bizi en çok üzen Etik Kurulu'nun raporunun bir şekilde basına sızdırılmasıdır. Neyse ki süreç şimdi normale dönmüş ve bu raporun hiçbir hükmü kalmamıştır. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun detaylı bir çalışma yaparak özellikle bahse konu olan maçları izleyerek ya da bilir kişilere izleterek adil bir karar alacağını düşünüyoruz. Ayrıca tarafımıza duruşmalı bir savunma yapabileceğimiz bir hakkı verilmesini talep ediyoruz. Tutuklu bulunduğum sürece, şahsen ziyaretime gelen, binlerce mektup yazan ve burada doğum günümü kutlayan hemşehrilerime, taraftarlarımıza, sevgili Yiğidolara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Mecnun kardeşlerinin son sözü şudur: Maç satan namusunu satar sözünün sonuna ve ölene kadar arkasındayım."

Öte yandan Sivas'taki takım idmanı öncesi bir açıklama yapan Başkan Vekili Erdal Sarılar, şike soruşturması kapsamında cezaevinde bulunan başkan Mecnun Otyakmaz'ın doğum gününü kutladı. Sarılar, "Bugün başkanımızın doğum günü. Bizde takım olarak başkanımızın doğum gününü kutluyoruz. Bursaspor galibiyetini başkanımıza armağan ediyoruz ve kendisine buradan sevgiler gönderiyoruz. Doğum günü kutlu olsun. İnşallah en kısa sürede çıkar ve maçlarımızı birlikte izleriz" dedi.

Teknik direktör Rıza Çalımbay, "Başkanımızın burada olmasını ve onun doğum gününü hep beraber kutlamayı çok isterdik. Maalesef şanssız günler yaşadık. Sezon başından bu yana da yaşıyoruz. Buna rağmen sonuna kadar mücadelemizi gösteriyoruz. Bursaspor galibiyetini başkanımıza armağan ediyoruz. Zorlu bir deplasmanda çok iyi bir galibiyet aldık. Çünkü Bursasspor takımı gerçekten çok iyi bir takım. Bizim son zamanlarda oynadığımız en iyi maçlardan bir tanesi idi. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz. İyi yerlere gelmek istiyorsak böyle galibiyetler almak zorundayız. Ama bu seneki ligde ne üzülecek ne de sevinecek zamanımız var. Arkamıza bakmadan önümüze bakmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Takım Kaptanı Uğur Kavuk da Başkan Mecnun Otyakmaz'ın doğum gününü takım olarak kutladıklarını belirterek, ''Bursasspor galibiyetini başkanımıza armağan ediyoruz. İnşallah en kısa sürede çıkar ve bizim aramızda olur. Onu bekliyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz