Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Durumları Başbakan'a anlatıldı

  Rifat BAŞARAN-Selahattin SÖNMEZ/ANKARA
  12.05.2017 - 00:16 | Son Güncelleme: 12.05.2017 - 00:17

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmelerinin ardından açlık grevine başlayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumlarını, önceki gün Danıştay’ın kuruluş yıldönümünde, Başbakan Binali Yıldırım’a anlattı.

  Kılıçdaroğlu, Başbakan’a, “Bu genç iki insan açlık grevinde. Canlarına zarar gelmesinin kimseye faydası yok. İyi bir araştırma yapılmalı, mesleklerine dönmeliler. Sizden ricam bu gençler tekrar araştırılsın” dedi. Yıldırım’ın, “Cezaevinde mi yatıyorlar” diye sorması üzerine Kılıçdaroğlu, “Hayır, 63 gündür açlık grevindeler” dedi. Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na konu hakkında bilgi sahibi olmadığını, ancak ilgileneceğini söyledi.

  Yıldırım’ın bu sözleri üzerine CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 30 arkadaşının imzasıyla Başbakan Yıldırım’a dilekçe sunarak konuyu anlattı.

  Dilekçede, Gülmen ve Özakça’nın ihraç edilmelerinin ardından işlerine dönmek için açlık grevine başladıkları anımsatılarak “Sağlık durumları her geçen gün daha da kötüleşmektedir” denildi.

  Bu arada Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevine devam ediyor.

  TÜRKÜ ÇAĞRISI
  Özakça, “Biz burada ilk günler elimizdeki pankartları kaldırır kaldırmaz hemen gözaltına alınıyorduk. Sonra slogan atmamak için karar aldık. Kendi aramızda sadece türkü söylemeye başladık, bizleri yine gözaltına aldılar. Şimdi gelin hep birlikte o türküleri birlikte söyleyelim bakalım yine gözaltına alacaklar mı?” dedi. 

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı