Duruman’ın Farmavita’sı Danimarkalı Pharma Nord’un Türkiye distribütörü oldu

Hürriyet Haber
22 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 21 Aralık 2009 - 21:17

Statü Reklam, ANS Production’un kurucusu, Yeşil İnşaat’ın ortaklarından Burak Duruman’ın geçen yıl ‘besin takviyesi’ pazarlamak için kurduğu Farmavita Gıda İlaç İthalat İhracat Ltd. (Farmavita), kısa sürede piyasanın önemli oyuncuları arasına girdi.

Bu yıl 5 milyon lira ciro bekleyen firma, Danimarkalı üretici Pharma Nord’un Türkiye distribütörlüğünü de aldı. Önümüzdeki yıl ciroyu ikiye katlayacaklarını söyleyen Farmavita Genel Müdürü İzzet Halyo, “Hedefimiz dünyanın en kaliteli en sağlıklı besin takviyelerini Türkiye’ye getirmek. Bu nedenle de bu alandaki en iyi üreticilerden biriyle işbirliğine girdik. 2008’de 1.5 milyonlira ciro yapmıştık, bu yılı 5 milyon lirayla kapatırız. 2010’da da yeni ürünlerimizin de devreye girmesiyle 10 milyon lira bekliyoruz” dedi.
Bu iş çok büyüyecek
Farmavita Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman da sağlık sektörüne girişinin babasının bu alana özel ilgisinin bir sonucu olduğunu söyledi ve “Ayrıca Statü olarak sağlık kurumlarına ve hastanelere ‘sağlık pazarlaması’ konusunda hizmetler verdik. Sektörü tanıyoruz” dedi. Yeşil İnşaat ile inşaat sektöründeki faaliyetlerinin de devam ettiğini belirten Duruman şöyle konuştu: “Ben aslında kişisel olarak da sağlıklı yaşamla çok ilgiliyim. Türkiye’de özellikle reçetesiz ürünlerde tanıtım ve pazarlama yönetmeliği değiştikten sonra bu konuda profesyonel olarak çok başarılı olan İzzet Bey’le ortak olup Farmavita’yı kurmuştuk. Şirketimiz ekonomik krize rağmen 2009’da çok başarılı oldu ve çok hızlı büyüdü. Bu başarı uluslararası ün sahibi Pharma Nord’un dikkatini çekmiş. Teklif onlardan geldi ve biz de evet dedik. Bu işimizin çok hızlı büyüyeceğine inanıyorum.”
İlk ürün L3’tü
Farmavita’nın, gıda takviyesi alanında Türkiye’ye getirdiği ilk ürün L3 Lifeshot (karaciğer takviyesi) olmuştu. Shakira, Beyonce, Bruce Willis, Van Hoojidonk gibi ünlülerin de kulandığıbir ürün olarak tanıtılan L3, özellikle alkol kullananlar için karaciğer destek ürünü. Farmavita şu anda eklemleri güçlendiren Litozin ve uyku bozukluklarına karşı Passiflora (kapsül), vitamin takviyesi Q10 da dahil çok sayıda ürünün dağıtımını yapıyor. Firma Pharma Nord’un 15 ürününü de bu dağıtım portföyüne ekledi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı