Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dursun Çiçek Balyoz'dan da tutuklandı

  Serpil KIRKESER/İSTANBUL, (DHA)
  18 Şubat 2011 - 15:35Son Güncelleme : 18 Şubat 2011 - 15:35

  "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasının tutuklu sanığı Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, Balyoz davası kapsamında da tutuklandı. Çiçek duruşma salonunda çıkarılışı sırasında basın mensuplarının soruları üzerine "Dijital bir iftira ile karşı karşıyayız. Hakkımızı hukuki platformda her yerde arayacağız" dedi. Tutuklama kararının ardından avukat Hüseyin Ersöz, Çiçek’in tutuklama kararına itiraz dilekçesini İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundu.

  "10 AYDIR TUTUKLUYUM"

  "Balyoz" davası kapsamında hakkında tutuklama kararı verilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek sabah saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Heyetince, hakkındaki tutuklama kararının yüzüne okunması için duruşmaya alınan Dursun Çiçek, başka bir iftira nedeniyle 10 aydır tutuklu olduğunu söyledi. Hiçbir katılımı ve bilgisi olmadığı halde Balyoz davasına sanık olarak dahil edildiğini anlatan Çiçek’in "42 kişinin isminin olduğu listeyi hazırladığım iddia ediliyor. Bu listede adı geçenlerden sadece ikisini tanıyorum. O dönemde İskenderun Deniz Eğitim Alay Komutanı olarak görev yapıyordum ve İstanbul’da 1. Ordu’da yapıldığı iddia edilen seminerden haberim olmadı" dediği öğrenildi.

  "ZATEN BAŞKA İFTİRALAR NEDENİYLE YETERİNCE MAĞDUR EDİLDİM"

  Çiçek, hakkındaki tutuklama kararının kaldırılmasını talep etti. Tutuklama kararlarının şüphelinin kaçma ihtimalinin olması durumunda verildiğini hatırlatan Çiçek, kendisinin zaten 10 aydır tutuklu olduğunu ve kaçmasının mümkün olmadığını belirtti. "Zaten başka iftiralar nedeniyle yeterince mağdur edildim" diyen Çiçek savunmasını şöyle tamamladı:

  "Şüpheden sanık yararlanır. Bütün bu anlattıklarıma rağmen biraz şüpheniz varsa tutuklama kararı kaldırılsın. Daha fazla mağdur olmamak için tutuklama kararının kaldırılmasını ve tahliyemi talep ediyorum."

  "TUTUKLAMA KARARI KALDIRILSIN"

  Çiçek’in avukatı Hüseyin Ersöz de verilen tutuklama kararlarının Gölcük Donanma Komutanlığı’nda ele geçirildiği iddia edilen 43 klasör belge kapsamında alındığını hatırlatarak "Gölcük’te müvekkilim ile ilgili hiçbir yeni belge ele geçirilmemiştir. Bu nedenle tutuklama kararının kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi. Savunmaların ardından Mahkeme Heyeti Çiçek hakkındaki tutuklama kararını verdi.

  BASIN MENSUPLARININ SORUSUNU YANITLADI

  Çiçek duruşma salonunda çıkarılışı sırasında basın mensuplarının soruları üzerine "Dijital bir iftira ile karşı karşıyayız. Hakkımızı hukuki platformda her yerde arayacağız" dedi. Balyoz davası kapsamında da tutuklanan Çiçek ardından Hasdal Cezaevi’ne götürüldü. Tutuklama kararının ardından Çiçek’in avukatı Ersöz tutuklama kararına itiraz dilekçesini 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı