Dursak olmazdı, zaten duramayız

Hürriyet Haber
12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

Koç Topluluğu Şirketleri’nden Otokar, 50’nci yaşını Koç Ailesi, müşterileri, bayi ve servisleri ile kutladı.

Koç Holding olarak Otokar’ın büyük bir değer olduğunu ve holding olarak her zaman Otokar’ın arkasında olduklarını belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa Koç, “Ülkemizin sanayileşme döneminin önemli oyuncularından Otokar’ın 50. yaşını kutlamak bizim için sonsuz bir mutluluk vesilesidir. Her gün binlerce Otokar otobüsü, minibüsü milyonlarca yolcu taşıyor; askeri araçları Mehmetçiğe hizmet ediyor, lojistik araçları tonlarca yük taşıyarak ekonomi çarklarının dönmesine vesile oluyor” diye konuştu.

OTOKAR 5 KITADA

Otokar’ın bugünkü başarısını ülke sınırlarında bırakmadığını vurgulayan Mustafa Koç, “Otokar, kuzeyden güneye, doğudan batıya, beş kıtaya kendi markasını taşıyor. Bulunduğu her ülkede tıpkı Türkiye’de olduğu gibi, niş alanlarda ihtiyaçlara odaklanıyor. Otokar markalı ürünleri ile grubumuzun, ülkemizin dünyadaki temsilcisi oluyor. Otokar’ın gelecek 50 yıllarda daha çok yapacakları, daha çok katedeceği yollar var. Dursak olmazdı, ve zaten duramayız” dedi. Otokar’ın, otobüs pazarının lider markası olduğunu dile getiren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç ise, “Otokar, Türkiye’nin ilk otobüsü, ilk zırhlı aracı, ilk tehlikeli madde taşıyan tankeri gibi ilklere imza attı. Farklı alanlarda uzmanlaşarak risklerini dağıttı.  Sürdürülebilir büyümesini sağladı” diye konuştu. Yıllık ortalama yüzde 25 büyüme kaydettiklerini belirten Görgüç, “Türkiye’nin bir numaralı kara sistemleri üreticisi olmaktan ve Türkiye’nin milli tankını tasarlamaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı