« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Düren: Rakip takımlar ezilmiyor hakemler eziliyor

Spor Toto Süper Lig'de kendi sahasında Kardemir Karabükspor ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta, basın sözcüsü Mete Düren karşılaşmanın hakemlerine tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Düren, ikinci yarının başından beri Beşiktaş yönetimi olarak anlam veremedikleri kararların yaşandığını belirterek, “Hakemlerin verdiği acayip kararlar var” dedi.

Düren, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hakemlerin bu yöndeki tavırların psikolojik olduğunu öne sürerek, “Yıldızlardan oluşan ve Türkiye standartlarının üstünde oynayan Beşiktaş karşısında rakip takımlar ezilmiyor, hakemler eziliyor. Orta hakemin, yan hakemin yardımı olmadan çizgiyi 30 santim geçmiş topta gol kararı vermesi gerekiyordu” diye konuştu.

Almeida'nın şutunda topun içeri girdiğini maçı izleyen herkesin söylediğini kaydeden Mete Düren, şunları söyledi:

“Herkes bunu görüyorsa orta hakem de görmeliydi. Beşiktaş'a karşı konsantre bir şekilde yanlış kararlar verilmesi tesadüf olamaz. Hakem kararları futboldan uzak, psikolojik olmaya başladı. Problemli olarak maçlara çıktıklarını düşünüyorum. Beşiktaş maçlarında hakem kararlarının Türk futbolunu ileri götürdüğünü söylemem. Biz destek olmalarını beklemiyoruz, ama köstek de olmasınlar.”

Yanlışların düzelmesi için adım atması gerekenin Merkez Hakem Kurulu olduğunu kaydeden basın sözcüsü Düren, “Bazı kararlar almak zorundalar. Bizlerin şikayetleriyle hakemler düzelmez” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler