Gündem Haberleri

  Duran adamdan sonra boyayan adam

  DHA
  01.09.2013 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Duran Adam eylemi çok kısa sürede Türkiye’ye hatta dünyaya yayılmış, fenomen olmuştu. Beyoğlu Belediyesi’nce rengarenk halinden griye dönüştürülen Cihangir’deki merdiven olaydan sonra da tıpkı Duran Adam gibi yeni bir akım yayılıyor. Bu yeni akımın adı ise: Boyayan Adam…

  Cihangir'deki Salı Pazarı Yokuşu merdivenlerinden sonra, Diyarbakır'daki Sanat Sokağı'nın yerleri de bir grup genç tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Sabah işyerine gelen esnaf rengarenk sürprizle karşılaştı ve bu çalışmaya destek verdi. Sanat Sokağı’nı böyle görenler, kentte başka sokakların da boyanmasını istedi.

  DİYARBAKIR’IN SANAT SOKAĞI GÖKKUŞAĞI’NA BOYANDI/ FOTOGALERİ

  DİYARBAKIR'IN SANAT SOKAĞI GÖKKUŞAĞI'NA BOYANDI  Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti’nde üzerinde kafeteryaların bulunduğu Sanat Sokağı, gece yarısından sonra bir grup tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Saat 02.00 sıralarında ellerinde boya kutuları ve fırçalarla sokağa gelen kızlı- erkekli 10 kişilik grup yaklaşık 200 metre uzunluğundaki sokağı gökkuşağı renklerine boyadı. Gençler saat 06.00 sıralarında biten boyama çalışmalarının ardından sokaktan ayrıldı.

  BEYOĞLU'NDA MERDİVENLERİ BOYADILAR  Sabah işyerlerine gelen esnafla sokaktan geçenler rengarenk sokağı görünce, beğendiklerini söyledi. İşyeri sahipleri önce şaşırdıklarını belirterek, boyamayı kimin yaptığını bilmediklerini ancak çok güzel olduğunu söyledi. Gökkuşağı renklerinin sokağa çok yakıştığını söyleyenler, kentte başka sokakların da böyle rengarenk boyanmasını istedi.

  Yeni görüntüsü kısa sürede duyulan Sanat Sokağı’na birçok kişi gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

  GÖKKUŞAĞI' MERDİVENLERİNE ANKARA'DAN DA DESTEK GELDİ

  Ankara Seyranbağları Mahallesi sakinleri, İstanbul Cihangir'deki merdivenlerin Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağının renklerine boyanmasına destek verdi. Mahalle sakinleri, Bülbül Deresi Caddesi üzerinde bulunan merdivenleri gökkuşağı renklerine boyadı.

  BEŞİKTAŞ ve BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANLARI'NDAN ÇAĞRI

  Cihangir'de gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerinin belediye ekiplerince tekrar griye boyanmasının ardından yaşanan tartışmalara Beşiktaş Belediyesi de karıştı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, ilçe halkına çağrıda bulunarak "İlçedeki merdivenleri gelin birlikte boyayalım" dedi. Ünal, kampanyanın Arnavutköy'den başlayacağını kaydederek, "Önümüzdeki hatfadan itibaren mahalle mahalle, ilçedeki merdivenleri rengarenk boyamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Diğer taraftan Bakırköy Belediye Başkanı Etaş Ünal Erzen de benzer bir çağrıda bulunarak vatandaşları Bakırköy'deki merdivenleri renklerdirmeye davet etti.


  MERDİVENLER DÜN GECE BÖYLE BOYANDI

  DÜNYADAN ÖRNEKLER / FOTO GALERİ

  ’MERDİVENLERİ BOYAMAYI DA EN İYİ BİZ BİLİRİZ’

  BELEDİYE VATANDAŞLARIN RENGARENK BOYADIĞI KALDIRIMLARI GRİYE BOYADI. SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
  MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

  Sosyal medya karıştı
  “RENKLERDEN Mİ KORKUYORSUNUZ”

  Duran adamdan sonra boyayan adam

  İZMİRLİ KADINLAR ÇOKTAN BAŞLAMIŞTI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı