Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Durak'ın düzeltmesine AK Parti'den eleştiri

  DHA
  23 Ocak 2011 - 12:37Son Güncelleme : 23 Ocak 2011 - 12:37

  İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile restleşmesi sırasında söylediği, "Göbeğin atıyorsa seçimi yenile" sözüyle ilgili 22 ay sonra yaptığı düzeltmeye cevap, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli’den geldi. Gedikli, "22 ay sonra mı bunlar aklına geldi? Son pişmanlık fayda etmez" dedi.

  28 Mart 2009’daki yerel seçimlerde 5’inci kez seçilen, ancak, seçildiğinin 1’inci yıldönümünde İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılan Aytaç Durak, yerel Akdeniz Televizyonu’nda katıldığı programda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile restleşmesi sırasında söylediği "Göbeğin atıyorsa seçimi yenile" sözünün, yanlışlıkla yazılı açıklamasında yer aldığını söyledi. Erdoğan’ın "Orada şaibe var. Oy sayımı yenilenmeliydi" sözlerine yazılı olarak yanıt vermek istediğini söyleyen Durak, "Ben basın açıklamasını telefonla yazdırırken, basın danışmanı Suat Hayri Akarçay da yakınımdaydı. O sözü ben değil Akarçay söyledi. Ancak basın bürosundaki arkadaşlar benim ağzımdan çıktığını sanıp, açıklamaya koymuş" dedi. Ancak adını verdiği basın danışmanı ise, kendisinin böyle bir şey konuşmadığını savundu.

  Durak’tan 22 ay sonra yaptığı düzeltmeye cevap, aynı televizyonda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli’den geldi. Gedikli, Durak’ın düzeltmesiyle ilgili görüşünün sorulması üzerine, "22 ay sonra mı bunlar aklına geldi? Aradan 22 ay geçmiş. Köprü altından çok sular geçti. 22 ayda neler oldu, neler. Yaşanan bir takım gerçekler var Adana’da. ’Danışmanımın kurbanı oldum’ diye bir mazeret, gerekçe olmaz. Tabi, bu açıklama, siyaseten ne ifade eder. Adanalıların takdirine bırakıyorum. Son pişmanlık fayda etmez. Öyle bakmak lazım" dedi. Gedikli, yargıda sürecin devam ettiği ortamda işin siyasi yönünün konuşulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı