Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Durak 7 Şubat'ta hakim karşısına çıkacak

  Mehmet KAYMAK/ ADANA, (DHA)
  10 Ocak 2012 - 15:14Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 15:14

  ADANA Belediye Başkanlığı görevinden 23 ay önce uzaklaştırılan ve belediye arsasının damadına satışıyla ilgili yürütülen soruşturmada tutuklanan Aytaç Durak hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. 7 Şubat’ta hakim karşısına çıkacak Durak’ın dava sayısı 10’a, istenen toplam hapis cezası 87 yıla yükseldi.

  Seyhan Baraj Gölü manzaralı 6 bin 528 metrekare yerin 2006’da ihaleyle satışıyla ilgili soruşturmada, Aytaç Durak, damadı Bekir Cavcav, Adana Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreteri Hasan Gülşen ve Durak İnşaat Limited Şirketi çalışanı Atila Kuzucu, 27 Aralık 2011’de sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından ’Kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak’ suçundan tutuklandı.

  58 SAYFALIK İDDİANAME KABUL EDİLDİ

  Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, hazırladığı 58 sayfalık iddianamede şüpheliler hakkında ’Kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak’ suçundan 5-12’şer yıl arasında hapis cezası istedi. Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederken duruşma için 7 Şubat’a gün verdi.

  Satışa konu edilen parselin diğer hissedarı Ahmet Nuri Karabaş ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin müşteki olarak yer aldığı davada, başka bir suçtan halen tutuklu bulunan Büyükşehir Belediye Meclisi 1’inci Başkanvekili Mustafa Tuncel de tanık olarak yer alıyor. TOPLAM 10 DAVADAN 87 YIL HAPİS

  Son davayla birlikte hakkında açılan dava sayısı 10’a çıkan Aytaç Durak için istenen toplam hapis cezası ise 87 yılı buldu. Durak’ın, ’Organize suç örgütü kurmak ve yönetmen, imar yolsuzluğu, haberleşmenin gizliliğini ihlal, görevi kötüye kullanmak ve seçim kanununa muhalefet’ suçlarından yargılaması devam ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı