« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyayı şaşırtan bir futbolcuyum!

Beşiktaş taraftarının sevgilisi Demba Ba çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

İsmail ER-Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME

“Senegal Milli takımI’Na neden alınmadım? ben de herkes gibi şaşkınım. Dünyayı şaşkına çevirdim.”

“İlhan Mansız’In Senegal’e attığı golü unutamam. Şimdi Beşiktaş’ta onun yerini doldurmak kader işi.”

“İslamiyet hayatımda çok önemli yer tutuyor. Böyle bir imajdan da hiç rahatsızlık duymuyorum.”

BEŞİKTAŞ’ın golcüsü Demba Ba, genç ve tecrübesiz bir takım olmalarına rağmen performans olarak üst düzeyde bulunduklarını söyledi.
Antalya kampında medyanın karşısına geçen ve çarpıcı açıklamalar yapan Senegalli yıldız, ülkesinde Milli Takıma alınmayışının tüm dünyanın spor kamuoyunda şaşkınlık yarattığını belirterek şöyle konuştu...
- Milli takıma alınmayışıma sadece ben değil tüm dünya şaşkın. Teknik direktörümüz böyle bir tercih yaptı. Onun kararı ve bu karar uygulanıyor. Yani, tüm dünyayı şaşırtan bir futbolcuyum.
- Türkiye’deki forvetlerle birlikte kendimi en iyiler arasında görüyorum. Ligin ilk yarısında bunu defalarca kanıtladım. İkinci yarıda da bazı şeyleri kanıtlamaya devam edeceğim. Sadece derbileri değil, diğer maçları da kazanmalıyız ki şampiyon olabilelim. Hepimiz bunun farkındayız.

“CHARLİE HEBDO’YU DESTEKLEMEYEBİLİRİM”

-İLHAN Mansız’ın 2002 Dünya Kupası’nda bize attığı altın golü unutmam mümkün değil. Fantastik bir goldü. İmkansız görünen goldü. Şimdi, Beşiktaş taraftarının gözünde ayrı yeri olan İlhan Mansız’ın yerini doldurmak kader işi.
- Tatilden önce yakın çevremdeki insanlara uzun zamandır devre arası tatil yapmadığımı söylüyordum. Gerçekten bu ara çok iyi geldi ve güzel bir tatil yaptım. İngiltere’deki takvim buradakinden oldukça farklı ve çok yoğun. Bu yüzden devre arası yok.
- Genç bir takımımız var. Rakiplere oran ile genç bir kadromuz var. Tecrübe eksiklikleri derbilere etki etmiş olabilir. Şampiyon olabilmek ve yarışın içerisinde bulunmak için büyük çalışma gerekiyor.

Fransa’da düşünce özgürlüğü var...

“CHARLiE HEBDO’YU DESTEKLEMEYEBiLiRiM”

-BAZI insanların din adına yanlış şeyler yapmaları, insanları öldürmeleri kabul edilemeyecek bir şey. Konuyla ilgili donanıma sahip olmayanların bu tip olayları İslam diniyle eşleştirmeleri çok yanlış.
- Müslümanım ve Charlie Hebdo’yu desteklemeyebilirim. Fransa özgür bir ülke. Düşünce özgürlüğü var. Müslüman olarak o açıya baktığımda dinime yönelik yayınları desteklemek zorunda değilim. Müslüman olmam olan biteni kabul etmem anlamına gelmez.
- Benimle ilgili imaj oluştu. Daha iyi insan olmak için gayret gösteriyorum. İslamiyet hayatımda çok önemli yer tutuyor. Böyle bir imaja sahip olmaktan da rahatsızlık duymuyorum. Olanlar üzücü. Hz. Muhammed döneminde farklı inançtan olan insanlar hoşgörü oluşturmuşlar. Bugün de buna gayret etmeliyiz.

Çocuklara 120 imza!

BEŞİKTAŞ’ın dünkü idmanıın takip eden Antalya ile Alanya Beşiktaşlılar Derneği’nin yanı sıra Antalya ve Alanya Beşiktaş Futbol Okulu öğrencileri futbolculara büyük ilgi gösterdi. Demba Ba bir anda çocukların arasında kaldı. Büyük ilgiye rağmen yaklaşık 120 çocuğa tek tek imza dağıttı.


Bunları da Beğenebilirsiniz