Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dünyayı kurtarın! Hemen, şimdi

  Hürriyet Haber
  07 Temmuz 2007 - 10:45Son Güncelleme : 07 Temmuz 2007 - 11:46

  Dünyanın en ünlü sanatçı ve topluluklarının katılacağ Live Earth konserleri Sydney ve Tokyo'da başladı. Konserler Johannesburg, Şanghay, Londra, Hamburg, New Jersey, Washington ve Rio de Janerio'da da yapılacak. Eğer aksilik çıkmasaydı bugün İstanbul'da Live Earth zincirinin bir halkası olacaktı.

  Japonya ve Avustralya'daki konserlerden fotoğraflar için tıklayın

  Live Earth konserlerini canlı izlemek için tıklayın

  Küresel ısınmayla mücadelede bilinçlendirmeyi  ve insanları geç olmadan harekete geçmeye yönlendirmeyi amaçlayan Live  Earth konserleri, Sydney'den sonra Tokyo'da da başladı.

  Tokyo'nun hemen doğusundaki Makuhari Messe salonunda düzenlenen konser,  Genki Rockets'ın solisti Lumi'nin sanal görüntüsüyle başladı. Lumi, 10  bin kişinin doldurması beklenen salonda herkesi, küresel ısınmayla  mücadeleye davet etti ve kendisini dünya dışından 17 yaşında genç olarak  tanıtarak, "Dünya mavi bir yıldız gibi parlıyor" dedi.

  Lumi, daha sonra yine kendisi gibi sanal görüntüsüyle ortaya çıkan  ABD'nin eski başkan yardımcısı, konser organizatörlerinden Al Gore'u  takdim etti.

  Dünyayı kurtarın Hemen, şimdi
  Live Earth konserlerini canlı izlemek için tıklayın

  Al Gore, dünyayı kurtarma zamanının geldiğini söyledi ve Avustralya'da  başlayan ve Rio de Janeiro'da sona erecek konser serisinin küresel  ısınmayla mücadelede bilinçlendirme kampanyasının başlangıcı olduğunu  belirtti.

  Sydney ile Tokyo'da başlayan Live Earth konserleri, Johannesburg,  Şanghay, Londra, Hamburg, New Jersey, Washington ve Rio de Janerio'da da  yapılacak.

  Müzik dünyasının önde gelen ünlülerinin New Jersey ile Londra'da sahne  alacağı organizasyona, Madonna, Red Hot Chilli Peppers, Snow Patrol ve  Snoop Dogg gibi birçok isim katılıyor.

  Organizasyon, amacını, radyo, televizyon ve internetten yapılacak canlı  yayınlarla 2 milyar kişiye duyurmayı hedefliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı