« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyaya kafa tutan Türkler Autoshow’da sizlerle tanışacak

Autoshow Fuarı bu yıl motorsporları açısından da sizlere önemli fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.

Murat TOSUN mtosun@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME
Dünyada yaşanan ekonomik kriz yarış iptallerini yaşatmış olsa bile ülkemiz bunların üstesinden başarıyla gelmiş olmanın coşkusunu fuarda yaşayacak. Fuar boyunca ülkemizi dünya arenasında temsil eden pilotlar bağlı oldukları firmaların standlarında imza dağıtacak ve sevenleri ile tanışma fırsatı bulacak. Motorsporları açısından da bir zirve olması beklenen fuarda dünya arenasında ülkemizi temsil eden pilotlar imza günleri de düzenleyecek. Dünyaya meydan okuyan pilotlarla birlikte firmaların motorsporları arenasında başarılar elde ettiği araçları da fuarın yıldızları olacak.

Autoshow fuarı artık start alıyor. Otomotiv sektörü açısından çok önemli olan bugünlerde motorsporları açısından da önemli işler yapılacak. Tüm dünyayı kasıp kavuran otomotiv krizinin motorsporlarını da vurmuş olması dünyada bu tip tanıtımları arka plana iterken ülkemizde ise baş aktörlerden birisi olacak. Bu açıdan tüm motorsporları tutkunlarının yüzünü güldürecek olan fuarda motorsporları açısından da gövde gösterisi yapılacak. En önemli şovları ise ülkemizi dünya arenasında temsil eden pilotlar yapacak. Ford Fiesta Sporting Trophy organizasyonunda ülkemizi temsil eden Ford Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ülkemizin adını ikincisin kürsüsüne kadar çıkaran Fiat Motorsporları, WTCC yarışlarında boy gösteren ve son dönemlerde dikkat çeken başarılara imza atan Borusan Otomotiv Motorsport fuarın flaş ekipleri olacak. Bununla birlikte uluslar arası arenada boy gösteren birçok yarış otomobili de fuarda yer alacak.

FORD PİLOTLARI İMZA DAĞITACAK

Ülkemizi Fiesta Sporting Trophy organizasyonunda temsil eden ve tamamen yerli bir ekip olan Ford Türkiye fuarda tam kadro olarak yer alacak. Ülkemizde üretilen Fiesta ST ile Dünya Ralli Şampiyonası’nın altı ayağında boy gösteren ve bu yarışlarda elde ettikleri tecrübelerle ralli otoritelerinin bile dikkatini çeken Ford Türkiye pilotları fuarda imza şov yapacak. Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney, Emre Yurdakul-Can Erkal ve Koray Muratoğlu-Levent Özokutucu ikilerinin parkurlarda elde ettiği başarıları paylaşacakları fuarda aynı zamanda onları bu zafere taşıyan Fiesta ST otomobilleri de yer alacak. Bununla birlikte bu takımın oluşmasında büyük bir katkısı olan Takım Direktörü Serdar Bostancı’da fuarda ekibi ile birlikte yer alacak.

AVRUPA İKİNCİSİ FUARDA

Geçtiğimiz sezonu Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ikinci sırada tamamlayan Fiat Motorsporları Türkiye ekibi de fuarda yer alacak. Takımın tecrübeli ismi Volkan Işık ve co-pilotu Kaan Özşenler fuarda motorsporları tutkunları ile buluşacak. Takım tarafından kullanılan Fiat Grande Punto Super 2000’de fuarın yıldızlarından biri olacak. Bugüne kadar dünya arenasında ülkemize en önemli başarıları kazandıran Volkan Işık fuarda aynı zamanda motorsporları tutkunlarına eğitim hakkında da önemli bilgiler verecek. Uzun zamandır eğitim üzerine faaliyetlerini sürdüren Volkan Işık ve co-pilotu Kaan Özşenler aynı zamanda hayranlarına imza da dağıtacak. Fuarda takım koordinatörü Koray Kafkas, yıldız pilotlardan Fatih Kara ve Yağız Avcı ile de tanışma fırsatı sunulacak.

WTCC FATİHLERİ

Dünya arenasında mücadele eden ekiplerimiz bununla da sınırlı değil. Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarından biri olan ve geçtiğimiz senelerde bir ayağının Türkiye’de de düzenlendiği WTCC fatihlerimizde fuarda yer alacak. Borusan çatısı altında WTCC (Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası) yarışlarında boy gösteren ve son yarışlarda elde ettikleri flaş sonuçlarla ülkemizin yüzünü güldüren ekibimizde fuar boyunca motorsporları tutkunları ile birlikte olacak. Fuarda takım tarafından kullanılan ve turkuvaz rengiyle WTCC organizasyonuna ayrı bir hava katan BMW 320 otomobilde yer alacak. Takımla çok önemli başarılara imza atan ve pist yarışlarında ülkemizin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan İbrahim Okyay’da yer alacak. Ayrıca takıma yeni katılan Aytaç Biter’de fuara renk katacak isimlerden biri olacak.

3 FARKLI KULVARDAYIZ

Bu yıl Türkiye üç farklı kulvarda birden başarı arıyor. Ford, Dünya Ralli Şampiyonası organizasyonunda, Fiat, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda ve BMW ise WTCC Şampiyonası’nda boy gösteriyor. her biri kendi kulvarında başarılı sonuçlar elde ederken bu takımı hedeflerine ulaştırma konusunda elinden geleni yapan pilotlarımızla buluşmak gerçekten de ayrı bir keyif olacak. Her biri ile tanışma şansına sahip olunmasından dolayı özellikle fuarın ilk iki gününde bu çok önemli fırsatı kaçırmamak istiyorsanız şimdiden fuardaki yerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Fuarın motorsporları açısından da bu kadar zengin olması aynı zamanda motorsporlarının geleceği açısından da umut verici bir ışığın yeniden yanması anlamına geliyor. Diliyoruz ilerleyen dönemlerde bu sayı daha da artar ve fuarda her kulvarda mücadele eden bir pilotumuzla tanışma fırsatı yakalarız.7

Bunları da Beğenebilirsiniz