« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyaya ders verdi

G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Bu hareketi hem bizim, hem de takım arkadaşları için sürpriz oldu. Çünkü onun bu düşüncesinden hiç kimsenin haberi yoktu. Eğer bir ceza olayı söz konusu olursa, kulüp olarak arkasındayız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lincoln 10 gün yok

HAKKARİ’deki
saldırıda şehit olan 12 askerimizin acısı Türkiye’yi derinden etkilerken geçtiğimiz hafta oynanan maçlarda açılan pankartlar ve atılan sloganlar, terörün çirkin yüzüne indirilen büyük bir şamar gibiydi. G.Saray’ın Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln, seyircisiz oynanan Ankaraspor maçında, ceza alma pahasına formasının altında "Teröre Hayır" yazılı tişörtle çıkarak, yaşananlara duyarsız kalan dünyaya ders verdi.

G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, son günlerde yaşanan terör olaylarının sarı kırmızılı futbolcuları derinden etkilediğini belirtirken, "Tüm hafta boyunca ülkemizin verdiği şehitlere üzüldük. Bütün futbolcularımız bu acıyı derinden yaşadı. Ankaraspor maçında sahaya siyah formamızla çıkmaya karar verdik. Bu konuyu takımdaki bütün futbolcular destekledi" dedi.

Sezgin, şöyle devam etti: "Daha farklı ne yapabiliriz diye düşündük.

Siyasi içerikli değil

Ankarasporlu yöneticilerin de görüşlerini alıp, nasıl bir tepki koyabiliriz diyerek fikir alış verişinde bulunduk. Sahaya Ankaraspor’un siyah pankartla, bizim de ’Hepimiz Mehmetçiğiz’ yazılı pankartla çıkmamız önceden tasarladığımız ortak bir fikirdi. Lincoln de formasının içine ’Teröre Hayır’ yazılı bir tişört giymiş. Bu hem bizim, hem de takım arkadaşları için sürpriz oldu. Çünkü onun bu düşüncesinden hiç kimsenin haberi yoktu. Lincoln tepkisini bu şekilde dile getirerek herkesin takdirini kazanmış oldu.

UEFA, siyasi içerikli eylemlere ceza veriyor. Lincoln’ün yaptığı ise çok farklı. Eğer bir ceza olayı söz konusu olursa, G.Saray Kulübü olarak sonuna kadar onun arkasında yer alırız."

ÖRNEK OLDU

Lincoln, teröre takındığı tavırla tüm dünyaya örnek oldu. Sambacının bu tişörtle sahaya çıkmak için ısraracı olduğu ve ceza almayı bile göze aldığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz