'Dünya'nın Lider Reasurans Brokeri' seçildi

Hürriyet Haber
18.11.2009 - 12:23 | Son Güncelleme:

Sigortacılığın dünyadaki en önemli yayını olarak gösterilen Amerikan Business Insurance Dergisi, AON Benfield'i "Dünyanın Lider Reasürans Brokeri" seçti.

Sigortacılığın dünyadaki en önemli yayını olarak gösterilen Amerikan Business Insurance Dergisi, AON Benfield'i "Dünyanın Lider Reasürans Brokeri" seçti.  AON Benfield 1.5 trilyon doları aşan geliri ile en yakın rakibi Carpenter’ın 826 milyon dolarlık gelirini ikiye katlarken, Willis Re de 605.9 milyon dolarlık geliri ile listede kendine üçüncü sırada yer bulabildi.  Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden biri olarak gösterilen İngiliz Manchester United'ın forma sponsorluğunu 2010 yılından başlamak üzere alarak büyük ses getiren AON'un liderliği son olarak Business Insurance'ın listesi ile de desteklenmiş oldu.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan AON Benfield Türkiye CEO’su Servet Gürkan “AON Benfield olarak dünyanın en büyük 10 reasürans brokerlik şirketinin en tepesinde olmak ve en yakın iki rakibinin toplam geliri üstünde bir gelir elde etmek bizleri gururlandırdı. Bu sonuçlar lider konumumuzun, büyüklüğümüzün ve müşterilerimize doğru çözümler sunduğumuzun en kuvvetli göstergesidir” dedi. Servet Gürkan, AON Benfield'in Avrupa’nın en büyük risk yönetim danışmanı, ABD’nin en büyük hasar takipçisi ve dünyanın en büyük Captive Sigorta yöneticisi gibi unvanları da elinde bulundurduğunu hatırlattı.
 
AON BENFIELD KİMDİR?

 
AON, Fortune 500 listesinde yer alan, 120 ülkede 500 ofis ve 37 bin çalışanı olan bir dünya devi. Dünyanın en büyük sigorta ve raesürans brokeri olan AON, Avrupa’nın en büyük risk yönetim danışmanı, ABD’nin en büyük hasar takipçisi ve dünyanın en büyük Captive Sigorta yöneticisi gibi unvanları da elinde bulunduruyor. 1995 yılından bu yana Türkiye’de sigorta ve reasürans brokerliği faaliyeti yürüten AON, 2008 yılında en büyük rakiplerinden Benfield şirketini satın alarak, reasürans brokerliği faaliyetlerini AON Benfield adı altında sürdürmeye başladı. Türkiye’nin en büyük kamu ve özel sektör kuruluşlarına hizmet sunan AON Benfield’ın Türkiye CEO’luğunu duayen sigortacılardan Servet Gürkan yapıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı