Teknoloji Haberleri

  Dünyanın ilk suya dayanıklı diski

  Hürriyet Haber
  16.05.2011 - 11:33 | Son Güncelleme:

  DataStar, dünyanın ilk darbeye ve suya dayanıklı taşınabilir diskini satışa sundu.

  ADATA’nın Türkiye distribütörü olan DataStar, darbeye ve suya dayanıklı, çok özel bir taşınabilir disk modeli olan ADATA SH93 modelini satışa sundu. Dünyanın ilk darbeye ve suya dayanıklı taşınabilir diski olan SH93, Amerikan Ordusu’nun darbeye ve suya dayanıklılık testlerinden geçerek sertifika aldı.
  Özel kauçuk kaplaması ve su geçirmez yapısı ile sert zeminlere bile düşmelerde bozulmayan ürün, ‘ağır zırhlı’ sıfatını hak ediyor ve gerçek bir taşınabilirlik sunuyor. Özellikle hareketli bir yaşamı olan ya da outdoor spor yapan kullanıcılar için güvenli bir çözüm oluşturan ADATA SH93 modeli sarı, siyah ve kırmızı olmak üzere üç renk seçeneği sunuyor.

  Taşa düşse kırılmıyor, suya girse bozulmuyor

  ADATA SH93 modeli, ABD Askeri suya dayanıklılık standardı olan IEC 529 IPX7’den geçen ilk taşınabilir disk. Böylece su altında minimum 30 dakika kalma özelliğine sahip. Bu durum sonucunda dahi bilgi/veri kaybı yaşatmayan ve işlevini sürdüren ürün, bu özelliği ile sadece seyahat durumlarında değil, masa başında çalışanlara da çözüm oluşturuyor. Masa üstündeki teknolojik aygıtlara, özellikle de disklere içecek dökülmesi her çalışanın büyük kâbusu. ADATA SH93, suya dayanıklılığı ile bu korkuya da çözüm oluyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı