« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyanın gözü Türkiye'de

Ülke olarak önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacağız. Yarın başlama düdüğü çalacak ve 13 Temmuz Cumartesi günü final karşılaşması oynanacak olan şampiyona ile Türkiye tanıtımına da çok önemli derecede katkı sağlanmış olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ülkemizde başlama vuruşu yarın yapılacak ve 13 Temmuz’daki final maçına kadar sürecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nın organizasyonu dün tanıtıldı. Ritz Carlton Otel’de yapılan toplantıya FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası Türkiye 2013 Organizasyon Komitesi Başkanı Jim Boyce ile Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin katıldı.
Boyce, bu organizasyonun Türkiye için önemli olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye olimpiyatları da düzenlemek için bir adım attı. Bu kupa dünya genelinde yayınlanacak. Türkiye’nin tanıtımı için önemli bir organizasyon. Belki de bu organizasyondan sonra Türkiye, FIFA Dünya Kupası’nı düzenleyecek” dye konuştu.

BOYCE’UN FAVORİSİ İSPANYA

BOYCE, Türkiye’de yaşanan olayların turnuvanın güvenliğini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini söylerek, şunları kaydetti: “Son 24 saattir İstanbul’dayım ve hiçbir sorun görmedim. Şüphesiz ki FIFA güvenlik kurulları her şeyi organize etti. Güvenlikten çok memnunuz. Bütün takımlar Türkiye’ye geldi ve hiçbir sorunla karşılaşmadı. Dünyaya Türkiye’den olumsuz bir mesaj göndermeyelim. Çünkü böyle bir şey söz konusu değil. Güvenlikte hiçbir sorun oluşmayacaktır. Mevcut güvenlik önlemleri FIFA’nın standartlarını uygun. Herhangi bir rahatsızlığımız yok.” Boyce, bilet satışlarından memnun olduklarını belirterek, turnuvada şampiyonluğa İspanya’nın bir adım daha yakın olduğunu savundu.

Statlarda 600 bin kişi izler

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Emre Alkin, turnuvayı ülkemize kazandırmak için çok çabaladıklarını belirterek, önemli bir organizasyona imza atacaklarını söyledi. Maçların oynanacağı bütün statları modern hale getirdiklerini kaydeden Alkin, “Turnuvayı 600 milyon kişi televizyonlarından izleyecek. Şu ana kadar 300 bin bilet satıldı. Maçlar başlar başlamaz bir bu kadar daha seyirci gelecek, buna eminim” dedi.

Başlama düdüğü Çakır’dan

FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır, FIFA U20 Dünya Kupası’nın açılış maçını yönetecek. Kayseri’deki Kadir Has Stadyumu’nda Küba ile Kore Cumhuriyeti takımları arasında oynanacak açılış maçı saat 18.00’de başlayacak. Bahattin Duran ile Tarık Ongun da maçın yardımcı hakemleri olarak görev alacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz