Dünyanın gözü Nurus'ta!

Hürriyet Haber
23.05.2011 - 09:51 | Son Güncelleme:

Nurus, çağdaş Türk ofis tasarım kültürünü dünyayla paylaşıyor.<1>İlandır

Türkiye'nin ofis mobilyalarında lider markası Nurus, zamansız ve öncül tasarımlara sahip akıllı ofis çözümleriyle 30 ülkede 100'ün üzerindeki satış noktasında, çağdaş Türk ofis tasarım kültürünü dünyayla paylaşıyor. Hollanda, Belçika, Almanya ve Hindistan'da dünyaca ünlü markalar için önemli projeler gerçekleştiren Nurus, Fransa ve İngiltere çıkarması için de gün sayıyor.

Almanya'da çok güçlü bir bayi ağı kurarak dünya çıkarmasını daha ileriye taşıyan, 84 yıllık bir geçmişe sahip Nurus, birçok ülkede yepyeni mağazalar açarak büyümeye devam ediyor. Dünya standartlarındaki dev üretim tesislerinde araştırma ve geliştirmeye önem vererek, ses getiren yepyeni tasarımlar yaratıyor. Nurus'un bu büyük başarısının ardında, ilk günkü heyecanını koruyan, son derece profesyonel 500 kişilik büyük bir ekibin ve dünyayı çok yakından izleyerek tasarımı felsefeyle bütünleştiren bir yönetimin başarısı var.

Nurus Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Güran Gökyay şöyle konuşuyor:  "Dünyaya ofis mobilyası satmak, bu konudaki uluslararası çağdaş standartların son derece tavizsiz ve katı olmasından ötürü oldukça zor bir iş. Dünya çapında bir marka olmak için bütün bu standartları eksiksiz gerçekleştirmek zorundasınız. İnsan, çevre, üretim, ergonomi ve daha birçok konuda mükemmel olmalısınız. Biz Türkiye'de bunu başarmış çok az markadan biriyiz. Belçika'dan Hindistan'a uzanan çok geniş bir coğrafyada tercih edilen tek Türk markası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nurus, Avrupa'nın en önemli noktalarında ve 12 senedir Körfez ülkelerinde çok büyük projelere imza atıyor. Hindistan'daki dev showroom'umuz ve Mumbai'deki ofisimizin ardından, bu yıl onlarca ülkede monobrand mağazalar projemizi hayata geçiriyoruz. Mısır'da giderek artan gücümüz, İrlanda ve İskoçya ile yeni bağlantılarımız da Nurus markası için son derece gurur verici gelişmeler arasında... Bugüne kadar yapmış olduğumuz birçok yatırımla ve yeni büyüme girişimlerimizle 2011 yılı için 80 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Yurt dışı fuarlarında, özellikle Kopenhag'daki Passenger Terminal Expo'da, Dubai'deki The Office Exhibition'da ve Milano'daki Salone Ufficio'da gördüğümüz büyük ilgi başarılarımızın bir kanıtı… Çağdaş ve yenilikçi Türk ofis tasarım kültürünü dünyayla paylaşıyor olmak bizim için heyecan verici. "

Dünya markaları Nurus'u tercih ediyor…

Nurus, hem dünyada hem de Türkiye'de önemli projelere imza atıyor ve sektöründe lider dünya markaları için akıllı ofis çözümleri üretiyor. Nurus'un referansları arasında Bouygues-Fransa, Credit Suisse-Hindistan, Dexia Bank-Belçika, KPMG- Katar ve Türkiye, Eczacıbaşı Holding-İstanbul, Emirates Bank-Dubai, Podini Holding-İtalya, VEC Kievit-Belçika, Volkswagen-Hindistan, International Financial Center-Dubai, Abu Dhabi Commercial Bank-Dubai, CNN Türk ve Doğan Medya-İstanbul, HSBC Bank-Kazakistan, Apple IMC-İstanbul, Adidas-İstanbul, Maasdam-Hollanda, Administration Center Antwerp-Belçika, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı-İstanbul, IBM-İstanbul, Turkcell Technology-İstanbul, Doğuş Otomotion-İstanbul, Philips-İstanbul, Dexia Bank-Belçika, Belgacom-Belçika, Vodafone-İstanbul ve  Microsoft İstanbul yer alıyor.

Nurus'tan perakendecilikte yepyeni ve büyük bir adım…

Bugüne kadar büyük ofislerin markası olarak bilinen Nurus, şimdi de büyük firmaların yanı sıra küçük ofis ve "Home Office"leri de kapsayarak bireye kadar inen modern mağazacılık anlayışıyla perakendecilikte yeni bir adım atıyor. Farklı sektörlerdeki ihtiyaçları, farklı bakış açılarını ve iş tarzlarını, şık tasarımlar, çok özel fırsatlar, uygun fiyatlar ve yüksek kalite ile buluşturuyor.

Nurus, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Gebze, Gaziantep ve Bursa'daki 9 farklı noktada, Levent ve İstinyePark'taki showroom'larında tek bir koltuk, aydınlatma, sehpa ya da masa almak isteyen bireylere büyük bir keyifle hizmet veriyor. Yakın zamanda Eskişehir, Samsun ve Çorlu'da da hizmet vermeyi planlayan Nurus, reklam ajanslarından tasarım ve mimarlık ofislerine, medyadan prodüksiyon şirketlerine kadar yüzlerce sektöre ofis çözümleri sunuyor. Nurus çok yakında da "Her ofis Nurus ister" sloganıyla, büyük ve küçük tüm ofislerin, kalite, motivasyon ve tasarım ihtiyacını karşılayacak bir kampanyayı hayata geçirecek.

Motivation Design!

2000'den bu yana dünya ve Türkiye iletişiminde "Motivation Design" (Motivasyon Tasarımı) sloganını kullanan Nurus, sadece koltuk, sandalye ve masalardan oluşan bir ofis yaşamı tasarlamıyor. İş hayatında motivasyonun çok önemli olduğunu ilk farkeden ofis mobilyası markası olmanın bilinciyle ofislerin bir sosyalleşme ve iletişim noktası olarak yeniden kurgulandığı, içinde daha çok vakit geçirme arzusu uyandıran, akıllı ve pratik, sıra dışı çalışma alanları yaratıyor.

Nurus'un yeni piyasaya sürdüğü, IF Design Award sahibi Lodge ve Pitstop adlı iki ürünü, motivasyon artırıcı tasarımların en çarpıcı iki örneği... Ofis içinde sosyalleşmeyi, ofis masası haricinde çalışabilmeyi hedefleyen bu yenilikçi ve öncü tasarımlar, şimdiden birçok firmadan talep görüyor. Nurus, bireysel çalışma alanlarında da tıpkı sosyalleşme ve iletişim alanlarında olduğu gibi yaratıcı öneriler ve tasarımlar sunuyor.

Nurus, yenilikçi ofis çözümleri alanında dünyadaki en büyük ürün gamlarından birine sahip. Operasyonel masalar, üst-orta düzey yönetici çalışma üniteleri, oturma üniteleri, sosyalleşme, dinlenme, lounge, kabul-karşılama, ortak kullanım ve bekleme alanları, toplantı ve konferans sistemleri büyük bir bütünsellik içinde Nurus'ta yer alıyor. Binanın girişinden ofis katlarına dek farklı fonksiyonellikteki her alan için aynı iletişim dilini yansıtacak çözümler üretiliyor.

Tasarımı, ergonomisi ve çevreye saygısıyla uluslararası alanda 4 büyük ödülün sahibi: Me Too!

Me Too Ofis Koltuğu, Nurus D Team tarafından "İyi bir ofis koltuğu, çalışanın sağlık sigortasıdır" yaklaşımı ile sağlıklı bir ofis hayatı kurgulamak için tasarlandı. Tasarım ve fonksiyonelliği mükemmel bir biçimde buluşturan Me Too, uluslararası çaptaki IF Tasarım Ödülü, Red Dot Tasarım Ödülü, DesignPreis ve Chicago Good Design Tasarım ödüllerinin de sahibi oldu.

Me Too gerçekten de bugüne dek üretilmiş en mükemmel koltuklardan biri… Vücuda tam uyum sağlayacak kusursuzlukta tasarlanmış bir mekanizmaya sahip. Arada bir arkaya doğru yatıp dinlenmek için başlık ve bel desteğine sahip Me Too, arkaya doğru esneyip kişiselleştirilebiliyor. Oturma, çalışma ve dinlenme olarak üç temel pozisyonu var. Oturma derinliği ayarlanabiliyor, böylece beli tam olarak kavrıyor. Mouse tutanların kolu havada kalmasın diye dirseklikleri yukarı-aşağı ayarlanabiliyor. Bu da koldaki eklem ağrılarını azaltıyor. Kollar yanlara genişleyebiliyor. En önemlisi ise -Avrupa'da standart olmuş bir özellik- çalışırken sizi öne itiyor. Yani siz sandalyeye değil, sandalye size uyuyor.

Avrupa normlarında üretilen, Alman Kalite Enstitüsü'nün  LGA ve GS güvenlik sertifikalarına sahip Me Too, konsepti, ergonomisi ve %95 geri dönüşümlü olmasıyla uluslararası arenada en önemli tasarım ödüllerini topladı. Bu özellikleriyle Me Too, Antwerp Belediye Binası'nda bulunan tüm ofislerde, Vodafone, Unilever, Groupama, Philips ve Total Oil gibi dünya markalarının Türkiye ofislerinin de ilk tercihi oldu.

Çevreye ve doğaya büyük bir saygıyla…

Nurus, ergonomisi, kalitesi ve tasarımı kanıtlanmış ofis çözümlerini, Avrupa ve dünya standartlarına uygun malzemelerle, büyük bir hassasiyet içinde üretiyor. Her aşamada hem üreticinin, hem tüketicinin sağlığına özen gösteren, çevre ve doğayla dost, geri dönüşümlü malzemelerle üretim yapıyor.

Tasarımların metal aksamlarında üreticinin sağlığını tehdit eden kromaj yerine,
alüminyum enjeksiyonu tercih ediyor. Avrupa'da her iş yerinde zorunlu olan ve asla alev almayan malzemeler kullanıyor. Her aşamada doğa ve insan sağlığına büyük bir saygı ve sevgiyle üretim yapıyor.

1927'den beri...

1927 yılında, 'Nurettin Usta' adıyla mobilya sektöründe yer alan Nurus, 1983 yılında, bir dönüm noktasına girdi ve yeni ismi 'Nurus'la birlikte kurumsallaşma yolunda ilerlemeye başladı. 1989 yılında ise Nurus'ta üçüncü kuşak olarak görevine başlayan Güran Gökyay ve Renan Gökyay, Nurus markasını ofis mobilyaları alanında büyütmeye karar verdiler. Bu alanda uzmanlaşarak Nurus'un başta Türkiye'nin en iyi ofis mobilyası olmasını sonra da dünyanın önde gelen ofis mobilyası markaları arasında yer almasını hedeflediler. Başarılı geçen bir süreç sonrasında bugün ofis mobilyaları sektöründe liderliğe oynayan Nurus, Ankara'da küçük bir atölyede başlayan serüvenine bugün 40 bin metrekarelik üretim tesislerinde devam ediyor.

Etiketler:

    Sayfa Başı