Ege Haberleri

EGE

  Dünyanın erkeği Rabin giyecek

  HÜRRİYET / İZMİR
  15 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 22:11

  Sektörde 23 yılı geride bırakan İzmir merkezli Rabin Erkek Giyim, Avrupa’dan sonra dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Şirket yöneticisi Gürcan Keskiner, “Dünya markası olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.

  ÜLKE genelindeki 250 satış noktasıyla Türkiye markası olan Rabin; Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı’nda başlattığı tanıtım atağıyla 5 yıl önce Avrupa’ya da ürün vermeye başladı. Almanya, İsviçre, Fransa, Danimarka, İrlanda, Rusya’nın da aralarında yer aldığı 15 ülkeye ihracat yapan firmanın yeni hedefi ise dünyaya açılmak.

  Fuar büyük fırsat

  Bir aile şirketi olan Rabin Erkek Giyim’in yetkilisi Gürcan Keskiner, 15-18 Şubat 2012 tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı’nın daha geniş pazarlara açılma yolunda çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Sürekli olarak yer aldıkları organizasyona bu yıl da iyi hazırlandıklarını belirten Keskiner, “Rabin markasını tanımayan kalmadı. Türkiye sınırlarını çoktan aştık, Avrupa’ya açıldık. Üretimimizin yüzde 20’sini yurtdışı için yapıyoruz. Avrupa erkeklerin adından sıra diğer kıtalara geldi. Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.

  Afrika ve Ortadoğu

  Dünyaya açılma yolunda ikinci adımı Afrika ve Ortadoğu’yla attıklarını kaydeden Gürcan Keskiner, şöyle konuştu; “Kara Kıta’da Nijerya, Kamerun ve Sudan’a, Ortadoğu’da ise İran ve Kuzey Irak’a ürün pazarlamaya başladık. Bu pazarlara ihracatımızı daha da artırmak için çalışıyoruz. Ortadoğu ve Afrika’ya da Avrupa ülkelerine olduğu gibi takım elbise ve damatlık seti ihraç ediyoruz.”

  Renk değil, model

  Takım elbise, damatlık, tek ceket, pantolon, gömlek, kaban gibi ürünleriyle her zaman fark yaratmaya çalıştıklarını söyleyen Gürcan Keskiner, ayakkabı, kemer, kravat, kol düğmesi gibi ürün ve aksesuvalarda da önemli bir marka olduklarını belirtti. Yeni yılın trenderi hakkkında ipuçları da veren Gürcan Keskiner, “Siyah, beyaz, lacivert, gri gibi renkler yine gözde olacak. Gömlekte fit kesim modası bu sezon da devam edecek. Klasik erkek giyiminde renklerden çok modeller ön plana çıkıyor. Biz de sürekli olarak farkımızı ortaya koyacak modeller üzerinde çalışıyoruz” dedi.

  Devlet teşvik etsin

  Tekstilin krizlerden en çok etkilenen sektörlerden biri olduğunu ancak bunun artık geride kaldığını ifade eden Gürcan Keskiner, devletten teşvik edici uygulamalar beklediklerini bildirdi. Elektrik ve vergi gibi konularda katkıya ihtiyaç duyduklarını dile getiren Keskiner, “Tekstil sektörü olarak kalitemiz, dünya standartlarının üzerinde. Teknolojide son sistem makineler kullanılıyor. Markalaşma yolunda, tesisleşmeyle birlikte kalite üst düzeye çıktı. Teşviklerle çok daha iyi noktalara gelebiliriz” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı