NEVŞEHİR HABERLERİ

Dünyanın En Prestijli 3 Ödülü Nevşehir’in

IHA
03.07.2015 - 11:03Son Güncelleme :

AVRUPA İŞ KONSEYİ (EBA) TARAFINDAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HASAN ÜNVER'E 'EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI', NEVŞEHİR BELEDİYESİ'NE 'EN İYİ BELEDİYE' VE NEVŞEHİR'E 'EN İYİ ŞEHİRCİLİK' ÖDÜLÜ VERİLDİ.

IHA

Avrupa İş Konseyi(EBA) Socrates Komitesi tarafından Nevşehir’e 3 ödül birden verildi. Komite tarafından Nevşehir Belediye Başkanı En iyi Belediye Başkanı, Nevşehir Belediyesi En İyi Belediye ve Nevşehir’de En İyi Şehircilik ödülüne layık görüldü.
Kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla uluslararası toplumun sosyal, ekonomik, kültürel gelişimine ve uluslararası işbirliğine katkı sağlayan şahıs, kurum ve kuruluşlara verilen Avrupa İş Konseyi Uluslararası Socrates Ödülü’nün bu yıl yerel yönetimlerle ilgili birinciliklerini Nevşehir elde etti. Komite tarafından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e, yerel yönetim alanında En İyi Belediye Başkanı, yatırımların sürdürülebilirliği konusundaki performansı ile Nevşehir Belediyesine En İyi Belediye ödülü verilirken Nevşehir’e de En İyi Şehircilik ödülü verildi.
Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, İsviçre’nin Montrö şehrinde dünyanın değişik ülkelerinden bilim adamı, yatırımcı, akademisyen, işadamı ile birlikte çok sayıda şehir yönetiminden sorumlu üst düzey yöneticilerinin katıldığı Avrupa İş Konseyi Sokrates Komitesi’nin yaptığı değerlendirmeler ışığında ödüller içinTürkiye’den sadece Nevşehir’in tercih edilmiş olmasının gurur verici bir gelişme olduğunu belirtti. Ünver, dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan bu ödüllerde, tüm belediye çalışanlarının alın terinin bulunduğunu belirterek “Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden üst düzey katılımın gerçekleştiği böylesine anlamlı bir konsey toplantısında ,dünya incisi Kapadokya bölgesinin ana merkezi konumundaki Nevşehir’de, belediyemizin çalışmalarının 3 ödülle desteklenmesi bizleri onurlandırdı. Avrupa ülkelerinde oldukça yüksek bir katılım ile gerçekleştirilen Konsey toplantısında Nevşehir Belediyesi’nin yatırım ve projeleri ile Kapadokya bölgesinin tanıtımına yönelik sunumumuz ayakta alkışlandı. Alınan uluslararası 3 ödülde ,tüm çalışan arkadaşlarımızın alın terinin olduğuna inanıyoruz. Nevşehir Belediyesi olarak yatırımlarımıza bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılık içinde devam edeceğiz. “dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Dünyanın En Prestijli 3 Ödülü Nevşehir’in hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünyanın En Prestijli 3 Ödülü Nevşehir’in haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:10
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı