Teknoloji Haberleri, Son Dakika, Haberler

TEKNOLOJİ

  Dünyanın en pahalı dizüstü bilgisayarı

  25 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Aralık 2012 - 09:14

  Bahçelievler'de ‘Gezer Grup adlı’ bir şirketin yazılım mühendislerinin kullandığı dizüstü bilgisayar, çalışanların toplantıda bulunduğu sırada çalındı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gezer, çalınan dizüstü bilgisayarı getirene 100 bin TL ödül vereceğini, bilgisayarı hırsızın getirmesi durumunda ise hem şikayetinden vazgeçeceğini hem de aynı ödülü onada vereceğini söyledi.

  Şirinevler Emek İş Merkezi’nde faaliyet gösteren şirketin binasına sabah saatlerinde gelen hırsız, içinde şirkete ait yazılımın bulunduğu dizüstü bilgisayarı ve bir personelin çantasını alarak kayıplara karıştı. Hırsızlık olayı ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Hırsız ilk olarak açık olan ofis kapısından içeri girerek odaları kontrol etti. Ardından dışarı çıkan ve montunun kapüşonunu kapatan hırsız geri gelerek masanın üzerindeki dizüstü bilgisayarı ve yanındaki çantayı alarak kaçtı. Hırsızın kontrol için ofise girdiği ilk sırada işyeri çalışanı ile karşılaşması ise dikkat çekti. Çalışma masasının üzerinde bilgisayarı göremeyen kadın görevli durumu müdürüne ilettiğinde güvenlik kameraları kontrol edildi. Görüntüler izlendiğinde yaşanan hırsızlık olayı ortaya çıktı. Polis, inceleme yaparak hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

  Çalınan bilgisayarda şirkete ait 'www.isbul.net' isimli web sitesinin yazılım kodları olduğunu söyleyen Ömer Gezer, piyasa değeri 10 milyon TL civarında olan yazılımın başka kopyasının olmadığını söyleyerek, hırsıza bilgisayarı geri getirmesi durumunda 100 bin lira ödül vereceğini ifade etti.

  ‘YAZILIMIN KOPYASI YOK’

  Gezer, çalınan bilgisayarın kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Gezer, hırsızın bilgisayarı geri getirmesi durumunda 100 bin TL ödül vereceğini belirterek şöyle konuştu: Hırsız, çalışanımızın ofisine giriyor, çantasını ve masanın üzerindeki bilgisayarı alıyor. Bu bilgisayarda bizim çok değer verdiğimiz ve yedeği olmayan yazılım kodları bulunmaktadır. 25 uzmanın bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığı isbul.net isimli internet sitesinin yazılım kodlarıydı bunlar. Buradan hırsıza sesleniyorum. Bu bilgisayarı bize herhangi bir şekilde ulaştırırsa 100 bin liralık para ödülü vereceğim. O bilgisayarı en fazla 500 liraya satabilir. O bilgisayar bizim için çok çok önemlidir."

  ‘HIRSIZI ÇALIŞANIMIZ SANDIK’

  Hırsızla koridorda karşılaşan 'www.isbul.net' Reklam Müdürü Ramazan Aydın da olay anını şöyle anlattı: Olay saat 09:05’de oldu. İçeri giren kişinin hırsız olduğunu fark etmedik. Şahıs yazılım mühendislerinin olduğu odaya doğru gidiyor. Bütün arkadaşlarımız toplantıda olduğu için kimsenin haberi yok. Tam o esnada şirkette işe yeni başlayan bir arkadaşımız da onunla karşılaşıyor ve hırsızı çalışan biri sanıyor. Hırsız ilk olarak ortalığı bir kontrol ediyor. Ardından laptopu ve çantaya alarak kaçıyor."

  Polisin olayla ilgili çalışması devam ediyor.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 28 Yorum }
  • selin ışıl 25.12.2012 12:37:13
   arkadaşlar kısa ve öz süper ve bedava bir reklambence bunları konusmak yerıne reklam müdürü ramazan aydını tebrik edelim patronuna bedavaya milyon dolarlık reklam yaptırmış
  • Erkin Geçer 25.12.2012 11:51:13
   İnandırıcı değil ama çok büyük bir olasılıkla hırsız o haberi duymuştur. Bilgisayar geri dönecektir.
  • ike amber 25.12.2012 01:38:28
   Senin o kopyasi olmayan yazilim palavra,birbucuk sene calisacasin yaptiginiz isin kagit koyasi olmayacak,buna kendinde inanmasinya, icinde kimbilir neler var.
  • Emrah Akbıyık 25.12.2012 00:58:41
   10 milyon liralık yazılımın hiç bir yedeği yok çok ilginç. Ben bile 1000 lira bile etmeyen web sitemin kodlarını tasarımlarını 3 farklı yerde yedekliyorum. Reklam olduğu apaçık belli. Reklamın iyisi kötüsü olmaz düşüncesiyle rant sağlanmak istenmiş.
  • Vedat Aslan 25.12.2012 00:23:28
   Beyefendi, sen o yazılıma nereden lisans alacaktın acaba. Ne yazılımı, kandırma milleti...
  • A. Murat Akkemik 25.12.2012 00:07:19
   25 kişinini 1 aylık maaşı 10 milyon mu yapıyor? Bırakın bu işleri başka hikaye var altında ;A) yasal olmayan işlerB) ucuz reklamC) şirketin değerini şişirip birilerine mesajD) hepsi
  Sayfa Başı
  Haberlerrebiülevvel ayırebiülevvel ayı önemiçeyrek altın fiyatlarıaltın fiyatlarıgram altınözel harekatözel harekat sonuçları