« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Dünyanın en iyileriyle karşılaşıyoruz"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda Japonya'ya 18-0 yenilen Buz Hokeyi Erkek Milli Takımı'nın antrenörü Tarık Göçmen, “Karşılaştığımız takımlar, dünyanın üst düzey takımları. Türk halkı ve Türk basınının, skorları değerlendirirken bunu göz önüne almasını rica ediyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Göçmen, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, milli takımın Çek Cumhuriyeti'ne 16-0, bugünkü maçta da Japonya'ya 18-0 yenilmesine atıfta bulunarak, skorların insanları yanıltmaması gerektiğine dikkati çekti. Kamuoyunda, bayan veya erkek milli takımları için skorlarla ilgili tahminler yapıldığını belirten Göçmen, şöyle konuştu:
“Burada tüm branşlar adına konuşmam belki yanlış olur ancak bir vatandaş olarak konuşursam, Türk takımlarının işi çok zor. Tek isteğim, Türk vatandaşlarının sporcularımıza destek olması. Buradaki branşlar Türkiye için çok yeni. Dünyanın en alt grubunda oynayan bir takımız. Karşılaştığımız takımlar, dünyanın üst düzey takımları. Bizlere karşı basında çok sert eleştiriler oluyor.”

Göçmen, sporcularının üzerinde, Türk halkının önünde oynuyor olmaktan dolayı bir baskı olduğunu da vurguladı. Milli takımın durumunu, amatör lig takımlarının, 3 Büyükler'e karşı oynamasına benzeten Göçmen, “Bizim için üzücü olan tek şey, kendi ülkemizde yapılan bir organizasyonda iyi sonuçlar alamamamız. Bu turnuva, bizim için çok erken. Belki 50 yıl sonra oynayabileceğimiz sporcularla aynı grupta oynuyoruz. Bizi üzen, halkımızın bu skorlara üzülmesi. Burada, Türk insanının gözü önünde oynadığımız için baskı ve stres var üzerimizde” dedi.

Göçmen, bir gazetecinin, “Bizim hiç gol atmamamız normal mi?” sorusuna da “Tabii ki normal değil, bir gol bulabilirdik. Ancak şu anda oynadığımız takımlarla aynı platformda olmamız normal değil asıl” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz