Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyanın en iyi üç kalecisinden biriyim

Volkan Demirel, artık kendisini daha güçlü hissettiğini söyledi. Milli file bekçisi, “Geçmişte birçok kaleciye imrenirdim. Şimdi, dünyanın en iyi 1 numaralarından birisiyim” diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

MİLLİ Takım ve F.Bahçe’nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, kendisini geçmişte ilk 10 arasında görmediğini ama artık dünyanın en iyi üç kalesinden biri olduğunu söyledi.

Belçika ile cuma akşamı karşılaşacak ay yıldızlı ekibimizin Hollanda kampında çarpıcı açıklamalar yapan Volkan, “28 yaşındayım. Artık kendimi daha güçlü hissediyorum. Eskiden bir çok kaleciye imrenirdim. Artık o günler geride kaldı. Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda önemli pay sahibi olduğumu da düşünüyorum” dedi. Türkiye’de çok önemli kaleciler olduğunu da sözlerine ekleyen Volkan, şöyle devam etti:

“Yabancı kalecilerden çok üstünüz. Mert Günok bence geleceğin file bekçisi. Benim Fenerbahçe ile iki yıllık sözleşmem var ama onun hükmü yok bence. Benim kulübümle ömür boyu gönülden sözleşmem bulunuyor. Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve teknik direktörümüz Aykut Kocaman çok uyumlu çalıştılar. Bu bizlere de yansıdı ve başarı geldi.”

Yabancılardan üstünüz

Evliliğin kendisini çok disipline ettiğini de belirten Volkan Demirel, “Evliliği her bekara tavsiye ediyorum. İnsan hayata daha farklı bakıyor. Bekar arkadaşlarımız da başarılı. İnsan hayatında kimle mutluysa öyle hareket etmeli. Bana gelince. Ben eşimle çok mutluyum” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligi’ndeki Sevilla maçının, kendisini kanıtladığı maç olduğunu ifade eden Volkan, “O karşılaşmanın gelişmemde önemli yeri var. Kurtardığım penaltıları hele hiç unutamam. Çok kötü maçlarım da oldu. Onları da performansımı arttırarak unuttum. Kaybettiğimiz şampiyonlukları ise hatırlamak istemiyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz