« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyanın en güçlü kolları

Litvanya'da düzenlenen "Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası"nda bayanlar 50 kilogram kategorisinde şampiyon olan 18 yaşındaki Gülhan Bilgiç, başarılarıyla şampiyonaların popüler isimleri arasında yer alıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçen hafta Vilnius kentinde 24'üncüsü düzenlenen organizasyona katılan Gülhan Bilgiç, rakiplerinin bileğini bükerek şampiyonluğa ulaştı. 46 ülkeden 600 sporcunun yarıştığı şampiyonada Türkiye de takım halinde gençlerde dünya ikincisi oldu.

HEM SAĞ HEM SOL KOLDA ŞAMPİYON OLDU
Bilgiç, şampiyonanın kendisi adına çok iyi geçtiğini belirterek, kategorisinde 13 sporcu bulunduğunu, namağlup finale kaldığını söyledi.
"Finalde de aynı şekilde başarıya ulaştım. Hem sağ hem de sol kolda şampiyon oldum" diyen Bilgiç, spora antrenörü Ali Gülaçtı sayesinde başladığını anlattı.
Bilgiç, şöyle konuştu:

TESADÜFEN KEŞFEDİLDİ
"Antrenörüm beni bölgesel maça götürdü, orada hiçbir şey bilmediğim halde birinci oldum. Daha sonra Türkiye maçlarına katılmaya başladık. Türkiye'de katıldığım ilk turnuvada sol kolda ikinci oldum. Sonraki turnuvada sağ ve sol kolda ikinci oldum. Bunun ardından Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandım. O şampiyonada sağ kolda üçüncü olabildim, sol kolumu sakatlamıştım. Milli formayı giymek çok güzel bir duygu. Bu formayı giymenin verdiği ağırlık var. Oraya gittiğinizde zaten tüm gözler sizde oluyor. Türk bayrağının önemi herkesçe biliniyor. O kadar ülkenin içinde İstiklal Marşı'nı herkese dinlettiriyorsun. Bu, büyük bir duygu.


Bunları da Beğenebilirsiniz