Dünyanın en büyük turizm fuarı açıldı

STUTTGART (CİHAN)
17 Ocak 2015 - 12:38Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 12:43

Dünyanın en büyük tatil ve turizm fuarı olarak kabul edilen CMT (Karavan-Motor-Turizm) Fuarı, Stuttgart’ta açıldı. 25 Ocak’a kadar devam edecek olan fuarda toplam 90 ülke 2 bin katılımcı ile temsil edilecek. CMT Fuarı’nın bu yılki partner ülkeleri Romanya ve Seyşeller.

Bu sene CMT Fuarı’nda özellikle bisikletli turizmle ilgili stantlar ve tatil imkânları dikkat çekiyor. Fuarda bisiklet turizmi ile ilgili bu yıl 12 ülkeden 260 katılımcı yer alacak. CMT fuarı da Türkiye için önemli fuarlardan biri. Bu fuarın en büyük özelliği tatilcilerin direkt olarak tatil rezervasyonu yaptırabilecek olmaları.

Bu yıl turizm fuarına 220 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor. Türkiye bu senede CMT Stuttgart fuarına toplam 26 alt katılımcı ile iştirak ediyor. Katılımcılar arasında Türkiye’den oteller, Türkiye rezervasyonları sunan Almanya’da yerleşik tur operatörü ve seyahat acenteleri, dernek ve turizm birlikleri yer alıyor.

CMT Stuttgart Fuarındaki 350 m2’lik Türkiye standında(Halle 4 Stand D30+D40) Türk Hava Yolları, Manavgat-Side Turistik Otelciler Derneği, Patara Kültür Turizm Tanıtma Derneği, Kaş-Kalkan-Patara, Smooth Trekking, ATD Flugreisen GmbH, Bentour Reisen, Bulut Yachting, SunMarine Travel & Yachting, Seb Tours, Bulut Tours, Merke Tour, Yıldırım Reisen, Papillon Hotels, Martı Hotels & Marinas, Dizalya Hotels, Defne Hotels, Galeri Resort Hotel, Side Star Hotels, Seher Hotels, Maritim Hotel Club Alantur, Akka Hotels, Club Calimera Serra Palace, Terrace Hotels, Amelia Beach Resort & Spa Hotel ve Kaya Yachting firmaları da yer alıyor.

CMT Fuarı ile ilgili Frankfurt Kültür Ataşeliği tarafından yapılan açıklamada CMT Fuarı’nın Türk turizmi açısından önemine dikkat çekildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Türkiye, genellikle deniz turizmi destinasyonu olarak tanınmış olsa da, son yıllarda kış, kültür, spor turizmi gibi birçok alternatif turizm türü için de farklı bir tatil destinasyonu olarak öne çıkmaktadır. Coğrafi koşulların etkisiyle farklı iklim türlerinin aynı anda yaşanması tatilciler için farklı aktiviteleri bir arada yapma fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra, Türkiye’de her gelir grubundan turiste hitap edecek lüks resortlardan pansiyonlara kadar çok çeşitli konaklama ve tatil seçenekleri vardır. Bu özellikler Türkiye’yi dünyanın gözde tatil destinasyonlarından biri haline getirmiştir".

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı