Ege Haberleri

EGE

  Dünyanın 1 numarası

  Hürriyet Haber
  02 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 02 Şubat 2000 - 00:01

  DÜNYANIN ‘‘1'' numaralı karikatür yarışması olarak bilinen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın 16'ncısında, derece alan ve sergilenmeye değer görünen yapıtlar İzmir'de de gösterime açıldı.

  87 ülkeden 1141 sanatçının Seçiciler Kurulu'nca saptanan 301'inin 361 karikatürü, 15 Şubat'a kadar İzmirlilerin beğenisine açık kalacak.

  AYDIN Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması ile ilgili sergiler, sadece Türkiye'nin çeşitli kentlerinde değil, Dışişleri Bakanlığı'nın isteği üzerine dünyanın belli başlı kentlerinde de gösterime giriyor.

  CUMHURİYETİN 75. yılı nedeniyle Pekin'de ve ondan önce Cumhurbaşkanı Demirel'in resmi gezisi nedeniyle Moldova'nın başkenti Kişinev'de açılan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Sergisi, 12 Kasım 1999'da Japonya'da Shimonoseki Belediyesi'nin çağrılısı olarak Kent Sanat Müzesi'nde açıldı.

  16 yılın derece alan eserlerinden oluşan bir karma sergi, önümüzdeki 5 Şubat günü Atina'da Türk Yunan Gazeteciler Konferansı nedeniyle Türk ve Yunan Dışişleri Bakanları tarafından açılacak.

  AYDIN Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na katılan yapıtlardan oluşan 400 karikatür, Çin Cına Pictorial adlı yayınevi tarafından Çince yayınlanacak.

  SHIMONOSEKI Sanat Müzesi de, kentte açılan sergi nedeniyle bir Aydın Doğan Karikatür Albümünü Japon diliyle yayınladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı