« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünyamı aydınlatın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dört yaşında sağ gözünü kaybeden, sol gözünün damarları da kurumaya başlayınca geçen yıl karanlığa gömülen Yıldıray Fidan, 5 milyar bulunması halinde ameliyat olup, yeniden görebilecek

BİLGİSAYAR GİBİ

Denizlispor'un fanatik taraftarı Yıldıray Fidan. 31 yaşında, evli ve iki kız çocuk babası. Dört yaşında geçirdiği kaza sonucu sağ gözünü kaybeden Fidan, 17 yıldır yağmur çamur demeden bir maçını bile kaçırmadığı Horoz'un tarihini ezbere biliyor, tüm karşılaşmaların skorlarını, golleri hangi futbolcunun, kaçıncı dakikada attığını bile tek tek sayabiliyor.

KAMPANYA FİYASKO

Geçen yıl sol gözünün damarları da kurumaya başlayan, artık sadece 1 metre önünü bulanık görebilen Fidan'ın dünyası karardı. Hayata küsen, Denizlispor'un maçlarını izleyememesine kahrolan fanatik taraftar, şimdi ameliyat masasına yatabilmek için para arıyor. Taraftar arkadaşları Fidan için kampanya başlattı, ama ne yazık ki 150 milyon lira toplanabildi.

BEŞ MİLYAR LAZIM

Ankara Özel Güven Hastanesi'nde 9 Kasım'a randevu veren doktorların, sol gözünü kurtarabileceklerini müjdelediğini belirten Fidan, ‘‘Tedavim için 5 milyar lira gerekiyor. Denizlispor'un maçlarını radyodan dinleyerek avunuyorum. Yeşil sahaları, takımımı çok özledim’’ dedi. Fidan'a destek olmak isteyenlerin 0-258-455 60 21 nolu telefona başvurabileceği açıklandı.

Denizlispor'un maçlarını radyodan dinleyerek avunan Yıldıray Fidan, ameliyat için gerekli 5 milyarın bulunması halinde yeniden tribünlerdeki yerini alabilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz